terazmuzyka.pl
Newsy 7047V  
rf | 15 maja 2017
6

Członkowie AC/DC, Led Zeppelin i Free na jednej scenie [WIDEO]

Brian Johnson (AC/DC) i Robert Plant (Led Zeppelin) wystąpili gościnnie na koncercie Paula Rodgersa (Free, Bad Company).

Koncert odbył się w 14 maja 2017 roku w Oxfordzie. Wokaliści wspólnie wykonali utwór „Money (That’s What I Want)” Barretta Stronga. Występ ten był o tyle przełomowy, że Brian Johnson po raz pierwszy zaśpiewał na scenie, od kiedy z przyczyn zdrowotnych zrezygnował z trasy z AC/DC.

Jimmy Copley nie żyje

Poniżej możecie obejrzeć klip z tego występu.

Brian Johnson zaprzestał koncertowania z AC/DC w kwietniu 2016 roku, kiedy to ogłoszono, że wokalista ma problemy ze słuchem spowodowane przebywaniem w pomieszczeniach o dużym natężeniu dźwięku. Dalsze koncertowanie mogłoby grozić trwałą utratą słuchu.

Miejsce Briana zajął w zespole Axl Rose, z którym AC/DC zagrało trasy koncertowe po Europie i Ameryce Północnej.

Brian Johnson poddał się leczeniu, a także został prowadzącym program telewizyjny „A Life On The Road”. Jednym z jego gości był ostatnio Robert Plant. Johnson prowadzi też audycję radiową „The Producers”.

Robert Plant tymczasem wywołał ostatnio burzę, publikując w internecie wiadomość: „Any time now”. Fani zaczęli spekulować czy nie jest to zapowiedź reaktywacji Led Zeppelin. Wielu połączyło to z faktem, że twórcy festiwalu Desert Trip planowali zaprosić Led Zeppelin na tegoroczną edycję, oferując grupie nawet kilkanaście milionów dolarów za jeden koncert. Gitarzysta Jimmy Page był ponoć chętny, lecz przeciwstawiał się temu właśnie Plant.

Jimmy Page był w pełni za, jednak Robert Plant nie zgodził się na żaden powrót. Jimmy bardzo się rozzłościł. Naprawdę chciał to zrobić.

Plotki te niestety zostały oficjalnie zdementowane kilka dni temu, kiedy organizatorzy Desert Trip potwierdzili, że festiwal nie powróci w tym roku.

Paul Tollett, promotor i jeden z organizatorów festiwalu powiedział portalowi „Billboard”:

W tym roku nie robimy Desert Trip. Wspaniale udała się edycja z 2016 roku, to był wyjątkowy czas. Może kiedyś w przyszłości zrobimy coś podobnego.

Nie wiadomo, czego więc dotyczył komentarz Roberta Planta, możliwe że chodzi o nowy album studyjny artysty. Studyjną dyskografię Planta zamyka płyta „Lullaby and the Ceaseless Roar” z 2014 roku.

Komentarze (6)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
gargamel [83.15.***.***] dodano: 15.05.2017, 15:56 #1
Brian słyszy i śpiewa.... to czemu nie ma go już w AC/DC????
Pokaż odpowiedzi (2)
bbfan [37.47.***.***] dodano: 15.05.2017, 20:39 #4
Chwała Zeppelinom, że nie wracają dla kasy jak Gunsi z piejącym Axlem...
VanCyklon [87.205.***.***] dodano: 16.05.2017, 08:57 #5
Plant nie chce reaktywacji Led Zepplin od wielu lat, a czas leci. Szkoda, dałbym za bilet na ich koncert każdą cene.
Pokaż odpowiedzi (1)
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group