terazmuzyka.pl
Newsy 11100V  
rf | 13 września 2017
11

Członkowie Decapitated stanęli przed sądem [WIDEO]

Wszyscy czterej muzycy Decapitated zostali przesłuchani we wtorek przez sąd w Los Angeles w sprawie gwałtu zbiorowego na jednej z fanek.

Członkowie zespołu Decapitated zostali aresztowali w Kalifornii, tuż po koncercie w Santa Ana. Zostali oni oskarżeni o porwanie i gwałt zbiorowy, do którego dojść miało w łazience ich koncertowego busa, ponad tydzień wcześniej, 31 sierpnia, po koncercie, który odbył się w mieście Spokane w stanie Waszyngton.

Faith No More nie wróci?

Wszyscy czterej muzycy stanęli przed sądem w Los Angeles, gdzie zgodzili się na ekstradycję do stanu Waszyngton. Jednak według telewizji ABC ekstradycja może potrwać do 30 dni.

Jak wynika z dokumentów, do których dotarli dziennikarze „The Spokesman-Review”, dwie kobiety zostały zaproszone do autokaru zespołu na drinka. Jedna z kobiet relacjonowała, że „była podekscytowana, iż udało jej się wejść do tego autokaru, ale niedługo później jeden z muzyków zaczął ją obmacywać” – zidentyfikowano go jako perkusistę Decapitated, Michała Ł. Kobiety chciały opuścić autokar, wcześniej jedna z nich udała się do łazienki. Tam naszedł ją wokalista zespołu i zaczął rozbierać, powiedział jej, że jej przyjaciółka już wyszła. Kobieta próbowała odepchnąć muzyka, ale ten chwycił ją za rękę i obrócił w stronę lustra. Zeznała, że widziała jak gwałcą ją jeden po drugim.

Drugą z kobieta widziała, co dzieje się w łazience. Z jej relacji wynika, że jeden z muzyków zasugerował jej seks oralny. Po opuszczenia busa weszła do samochodu i odjechała, niedługo później została zatrzymana przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu.

Zgwałcona kobieta po całym zajściu, około 2 w nocy, zgłosiła się do szpitala, gdzie została zbadana pod kątem napaści seksualnej – z medycznego raportu wynika, że miała posiniaczone ramiona, a także ślady otarć na nadgarstkach, do których doszło prawdopodobnie podczas próby krępowania.

Kilka dni temu adwokat zajmujący się sprawą Decapitated powiedział, że relacja oskarżycielki nie pokrywa się z tym, co zdaniem zespołu faktycznie się wydarzyło:

Jest też druga strona. Mamy świadków, którzy mogą zeznać, że oskarżycielka odwiedziła zespół z własnej woli i rozstała się z nim na przyjaznych warunkach.

Po upublicznieniu zarzutów adwokat dodał:

Członkowie Decapitated zamierzają odeprzeć zarzuty, jakie nad nimi ciążą. Jesteśmy przekonani, że będą mogli przedstawić swoją wersję historii.

Wciąż czekamy na oświadczenie zespołu.

Komentarze (11)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Anonim [83.11.***.***] dodano: 14.09.2017, 01:39 #1
Najbardziej jest mi żal Wacława. Tyle nieszczęść od początku zespołu, tyle upadków i powstań i teraz to.
Trzymaj się chłopie, jesteśmy z Tobą.
Pokaż odpowiedzi (1)
Alojz [188.146.***.***] dodano: 14.09.2017, 12:45 #3
Serio im współczuje! Znając życie panienki najpierw poszły w tango a pózniej ściema o gwałcie.
Pokaż odpowiedzi (2)
raff [94.254.***.***] dodano: 14.09.2017, 20:35 #6
Wacław jest jednym ze zdolniejszych gitarzystów. Okropne jest to, że ludzie na różnych forach piszą zupelne głupstwa, oceniają, nie znając chłopaków i muzyki którą tworzą. Sąd sie wypowie na temat tej sprawy, co się tam stało. Trzeba na to poczekać oraz, co oni powiedzą.
TRUE [92.236.***.***] dodano: 14.09.2017, 23:57 #7
Nie wchodzi sie do busu podczas trasy zeby pograc w makao (raczej w kakao), smiedzi gownem to wszystko! Bedzie ok chlopaki
Pokaż odpowiedzi (1)
joolka [83.29.***.***] dodano: 15.09.2017, 22:03 #9
Wierzę dziewczynom. Mam jednak nadzieję, że wytrwają w swoich zeznaniach i nie pójdą ugodę. Jeśli to zrobią, to stracą szacunek, a muzycy (nie tylko ci, ale wszyscy w ogóle) będą się czuć bezkarni.
Ps. Ależ oni musieli mieć syf w tym autokarze skoro laskom od samego wejścia zrobiło się tak niedobrze, że aż jedna poleciała jedna do kibla ...... zwymiotować.
Pokaż odpowiedzi (1)
paulinucha [178.213.***.***] dodano: 17.09.2017, 02:41 #11
Hm ... nie znam wogole twórczości zespołu ...dopiero poczytałam sobie o nich po ,,tej aferze, , i jakoś w tych zeznaniach ni ładu ni składu ...nie wyobrażam sobie bym mogła zostawić w ,,takiej sytuacji ,,koleżankę nie szukać ratunku .. złapana za jazdę po spożyciu alkoholu i później tłumaczy się ,,akcja,,? Hm dziwne
Komentarze (11 opinii) Skomentuj
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group