terazmuzyka.pl
Newsy 3789V  
mg | 16 maja 2018
2

Czy zdjęcia z miejsca śmierci Kurta Cobaina ujrzą światło dzienne? Sąd zdecydował

Dziennikarz Richard Lee, który uważa, że Kurt Cobain został zamordowany, domagał się upublicznienia zdjęć wykonanych w miejscu śmierci muzyka. Sąd podjął decyzję w tej sprawie.

W teorię sugerującą, że Kurt Cobain 5 kwietnia 1994 roku został zamordowany, wciąż wierzy wiele osób. Wśród najzacieklejszych jej zwolenników jest dziennikarz Richard Lee, który twierdzi, że na znajdujących się w policyjnych archiwach zdjęciach z domu lidera Nirvany znajdują się dowody potwierdzające jego teorię. Dlatego jakiś czas temu złożył wniosek do sądu o ich odtajnienie.

Ozzy Osbourne powraca ze swoim reality show

Sąd apelacyjny w Waszyngtonie zdecydował właśnie, że zdjęcia pozostaną tam, gdzie się znajdują, czyli w policyjnym archiwum na komisariacie w Seattle i nie zostaną nigdy udostępnione publicznie. Chodzi dokładnie o cztery rolki filmu, na którym znajdują się zdjęcia wykonane 8 kwietnia 1994 roku.

Przypomnijmy, że na upublicznienie tych fotografii nie zgodziły się Courtney Love, wdowa po artyście, oraz jego córka Frances Bean Cobain. Ich argumentacja była dosyć oczywista: decyzja o publikacji może tylko pogłębić stres pourazowy, z którym zmaga się od dzieciństwa Frances Bean

Courtney Love w oświadczeniu napisała, że śmierć Kurta Cobaina była najbardziej traumatycznym wydarzeniem w jej życiu. Ponadto wdowa po muzyku dodała, że fotografie mogą tylko podsycić teorie spiskowe, w jednej z nich to właśnie ona stoi za zabójstwem lidera Nirvany. Love twierdzi również, że Richard Lee ją śledzi i ingeruje w jej życie prywatne, przez co nie czuje się do końca bezpieczna.

To już nie pierwszy raz, kiedy Lee próbuje wymusić odtajnienie zdjęć z miejsca śmierci Cobaina – w przeszłości w związku z tą sprawą pozywał miasto i policję w Seattle. 

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Cobain bas [5.172.***.***] dodano: 16.05.2018, 23:03 #1
Uważam że zdjęcia powinny wyjść na światło dzienne, przecież każdy wie że Kurt został zamordowany. A Courtney nie powinna mieć nic do gadania..
Pokaż odpowiedzi (1)
Zobacz także
Newsy 330V  
2

Thom Yorke (Radiohead) ujawnił szczegóły nowej płyty

rf | fot. ღ ℂℏ℟ḯʂ ღ | 24 czerwca 2019
Newsy 381V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group