terazmuzyka.pl
Newsy 3447V  
mg | 24 listopada 2018
18

Czytelnicy LouderSound.com wybrali rockowe albumy wszech czasów [TOP 20]

Jeden z największych anglojęzycznych serwisów o muzyce postanowił zapytać swoich czytelników o najlepsze ich zdaniem płyty rockowe w historii. Odpowiedzi tysięcy osób właśnie zostały podsumowane.

Wiele już było podobnych zestawień, ale serwis LouderSound.com chwali się, że nie przedstawił swoim czytelnikom określonej puli płyt, na które mogli oddawać głosy, tylko pozwolił im samodzielnie wpisywać tytuły wydawnictw – bez żadnych ram i ograniczeń. W ten sposób powstało zestawienie 50 najlepszych albumów rockowych wszech czasów.

„Teraz Rock” i „Teraz Rock Kolekcja”. Promocyjne pakiety na Black Friday!

Na przedstawionej w serwisie liście nie brakuje oczywiście najbardziej znanych i cenionych wykonawców, a – to należy otwarcie powiedzieć – samo zestawienie nie jest specjalnie odkrywcze.

Poniżej prezentujemy czołową dwudziestkę:

20. Black Sabbath: Paranoid

19. Deep Purple: Machine Head

18. The Beatles: Revolver

17. Def Leppard: Hysteria

16. Rush: Moving Pictures

15. The Rolling Stones: Exile On Main Street

14. Pink Floyd: Wish You Were Here

13. Yes: Close To The Edge

12. Pink Floyd: The Wall

11. The Beatles: Abbey Road

Strona

Komentarze (18)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
nieboszczyk [89.64.***.***] dodano: 24.11.2018, 15:20 #1
Moim zdaniem powinno wygrać "Innuendo" Queen. Ale spoko, bardzo dobre i bardzo znane płyty znalazły się w tym zestawieniu.
Jezus [84.10.***.***] dodano: 24.11.2018, 17:31 #2
"Master of Reality" Black Sabbath
Agat [178.37.***.***] dodano: 24.11.2018, 18:07 #3
Zdecydowanie brakuje Peral Jam - "Ten"
Wielki fan Purpli [5.173.***.***] dodano: 24.11.2018, 19:40 #4
Słuszność. Też bym Floydow i ten akurat album umieścił na 1 miejscu. Dobrze, że jest moje Deep Purple. !
Andre [37.47.***.***] dodano: 24.11.2018, 20:30 #5
Fatycznie wybitni artysci i rewelacyjne plyty.A jeszcze spokojnie wytypowal bym ok.40 super LP.Tylko nasuwa się pytanie a gdzie wzpolczesne plyty.NIE MA.Niestety i to o czyms swiadczy
nikt wazny [91.246.***.***] dodano: 25.11.2018, 08:05 #6
aha
Scalpello [213.238.***.***] dodano: 25.11.2018, 09:42 #7
A ja się pytam gdzie jest Nevermind Nirvany!?
FAN [77.252.***.***] dodano: 25.11.2018, 11:44 #8
W pierszej piątce powinna być Pyromania i Hysteria Def Leppard a na pierwszym miejscu Led Zeppelin II !!!! Koniec kropka !!!!
hihitnik [109.173.***.***] dodano: 25.11.2018, 16:34 #9
Niepokoi mnie w czołówce brak Gerdy Von Flet
Pokaż odpowiedzi (2)
Pumpciuś [80.55.***.***] dodano: 26.11.2018, 10:13 #12
A gdzie Tercet Egzotyczny ? Tylko dens dziś ma sens !
LP [195.47.***.***] dodano: 26.11.2018, 11:03 #13
No i to były płyty!!! , dziś już takich nie potrafią nagrać
Marcin [5.173.***.***] dodano: 26.11.2018, 16:03 #14
Sorry, ale tego typu listy to starsza lipa. Są na tej liście płyty wybitne w liczbie kilku. Pozostałe są po prostu popularne. Możemy setki albumów bardziej ambitnych i ważnych znaleźć, więc to ranking raczej popularności niż the best... Jak zawsze.
Rockowiec [90.156.***.***] dodano: 27.11.2018, 01:38 #15
Gdzie jest captain beefheart?
Przecież ON BYL NAJLEPSZY a nie jakies ledy i inne acdc dla malych bobasków.
who am I? [83.22.***.***] dodano: 27.11.2018, 10:21 #16
a gdzie Jefferson Starships?
obserwator [83.10.***.***] dodano: 26.10.2019, 22:24 #17
To jest jakiś żart a gdzie w tym zestawieniu jest In the Court of the Crimson King,Jethro Tull Aqualung czy Thick as a Brick ,Stationary Traveller Camel,Gentle Giant Octopus.Ranking był robiony według gustów a nie najlepszych płyt.
Chris 1953 [37.120.***.***] dodano: 13.11.2019, 13:54 #18
Ogolnie zgadzam sie z opinia.Dobrze ze na wysokich miejscach sa takie grupy jak Pink Floy,Led Zeppelin i The Beatles.Pozdrawiam wszystkich milosnikow dobrej muzy rockowej.