terazmuzyka.pl
Newsy 506V  
mg | 10 sierpnia 2018
0

Damon Albarn: Czy Blur nagra nowy album?

W kwietniu minęły trzy lata od publikacji ostatniej płyty zespołu Blur. Fani mają nadzieję na kolejne wydawnictwo, ale czy jest to w ogóle możliwe? Odpowiada Damon Albarn.

Między publikacją dwóch ostatnich albumów Blur była najdłuższa w historii zespołu przerwa – fani po płycie „Think Tank” musieli czekać na kolejną, „The Magic Whip”, aż 12 lat. Z całą pewnością woleliby uniknąć podobnej sytuacji w wypadku kolejnej studyjnej płyty brytyjskiego zespołu. Ale czy faktycznie muzycy myślą o powrocie?

Damon Albarn wspomina najgorszy koncert w życiu

Na to pytanie postanowił odpowiedzieć chyba najważniejszy, a na pewno najbardziej zapracowany człowiek BlurDamon Albarn:

Powrót zespołu nigdy nie jest niemożliwy. Jestem pewien, że w pewnym momencie znów będziemy grali wspólnie nasze utwory. Nie zniósłbym myśli, że nie spotkam się już na scenie z ludźmi z zespołu.

- powiedział wokalista w rozmowie z „The Sun”. I kontynuował:

Chcesz czuć, że ludzie naprawdę, naprawdę, naprawdę chcą, żebyś wrócił, bo w przeciwnym wypadku stajesz się raczej człowiekiem, który wracając sam sobie składa hołd.

Damon Albarn przyznał również, że bardzo lubi kompozycje, które przygotował wraz z zespołem Blur i często żałuje, że nie może ich wykonywać na scenie. Zaznaczył, że prezentowanie ich gdzieś między utworami Gorillaz nie byłoby najlepszym pomysłem.

Przypomnijmy, że ostatnie lata Albarn poświęcił właśnie na pracę z zespołem Gorillaz, z którym opublikował ostatnio dwa albumy – „Humanz” w 2017 i „The Now Now” w czerwcu tego roku. Wydaje się, że powoli zbliża się moment ukłonu w stronę Blur, na co niezwykle mocno liczą fani.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 468V  
0

Ted Nugent potępia Hall Of Fame i ostro krytykuje za przyjęcie... Patti Smith

rf | fot. Lance Cpl. Danielle Prentice | 21 października 2018
Newsy 434V  
0

Brian May zapowiada niesamowitą książkę w 3D

rf | fot. Maria Sealey | 21 października 2018
Newsy 1158V  
2

T.Love zapowiada wyjątkowy album „T.Cover”

rf | fot. Marcin Żurawicz | 20 października 2018
Newsy 717V  
0

Edyta Bartosiewicz powraca po kilkuletniej przerwie z nowym teledyskiem [WIDEO]

rf | fot. Wojtek Dobrogojski | 19 października 2018
Newsy 1251V  
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group