terazmuzyka.pl
Pitbulek 1035V  
szy | 10 lipca 2018
0

Damon Albarn wspomina najgorszy koncert w życiu. „Nigdy nie byłem tak zakłopotany”!

Damon Albarn, lider formacji Blur, a także najsłynniejszej animowanego zespołu na świecie, czyli Gorillaz, w wywiadzie dla amerykańskiej stacji radiowej, postanowił wspomnieć o najgorszej sytuacji, jaka przydarzyła mu się w życiu (muzycznym). 

W rozmowie dla Radio X Damon Albarn opowiedział w szczegółach o absurdalnej (i jednocześnie - tak już zostało to wspomniane - najgorszej) sytuacji, jaka zdarzyła się podczas koncertu, w którym brał - czynny - udział. Muzyk, zapewne, jak najszybciej chciałby zapomnieć o swoim, jakby to napisać, niecodziennym pomyśle!

Dlaczego Damon Albarn odrzucił ofertę współpracy z Prince'em?

Rzecz zdarzyła się w trakcie występu formacji Blur

Nie wiem czemu to zrobiłem, ale pewnego wieczoru, podczas jednej z gitarowych solówek Grahama [Coxona - przyp. szy], postanowiłem ściągnąć spodnie i majtki. Byłem tak naprawdę nagi od pasa w dół. Wtedy nagle zdałem sobie sprawę z tego, jak głupią rzecz właśnie zrobiłem.

Chyba nigdy wcześniej nie czułem takiego zakłopotania, dzięki temu później się ogarnąłem. 

- powiedział muzyk. Pewnie jesteście ciekawi, jak ta cała sytuacja się skończyła. Albarn dodał:

Musiałem upaść na podłogę, zacząłem udawać drgawki, podczas tego próbowałem założyć z powrotem spodnie.

Wyobraź sobie, gdyby ktokolwiek to nagrał albo zrobił z tego mema!

Nowy album od Gorillaz

Obecnie Damon Albarn pochłonięty jest koncertowaniem z grupą Gorillaz, którą powołał do życia w 1998 roku wspólnie z rysownikiem Jamiem Hewlettem.

Animowana formacja była jednym z headlinerów tegorocznej edycji festiwalu Open’er, który odbył się w Gdyni - grupa wystąpiła w piątek, 6 lipca. Relacje znajdziecie w sierpniowym numerze „Teraz Rocka”, który do sprzedaży trafi 25 lipca. 

Do tej pory wydali sześć studyjnych krążków, ich dyskografię zamyka album „The Now Now”, który trafił na sklepowe półki 29 czerwca. Na najnowszym wydawnictwie znalazło się 11 premierowych kompozycji, wśród nich „Hollywood” z gościnnym udziałem m.in. Snoop Dogga (możecie się z nią zapoznać poniżej), które wyprodukował zespół oraz James Ford i Remi Kabaka. Nagrania odbyły się w lutym tego roku w londyńskim Studio 13.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Pitbulek 6819V  
2

Ronnie James Dio jednym zdaniem zgasił Davida Draimana z Disturbed

rf | fot. Adam Bielawski | 13 czerwca 2019
Pitbulek 1895V  
6

Jack White i Jack Black wreszcie się spotkali [FOTO]

rf | fot. David James Swanson | 6 czerwca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group