terazmuzyka.pl
Newsy 813V  
rf | 12 lutego 2018
0

D’arcy Wretzky: Reaktywacja Smashing Pumpkins to manipulacja

Była basistka Smashing Pumpkins zarzuca Billowi Corganowi manipulację w sprawie reaktywacji grupy.

Latem tego roku najprawdopodobniej reaktywuje się Smashing Pumpkins. W składzie zabraknie jednak basistki D’arcy Wretzky, która grała w grupie do 1999 roku. D’arcy zarzuca liderowi grupy, Billowi Corganowi manipulację.

The Mars Volta powróci?

W wywiadzie opublikowanym na łamach „BlastEcho” zdradziła, że Billy Corgan przysłał jej kontrakt na udział w reaktywacji Smashing Pumpkins, jednak później poinformował ją, że nie jest to „prawdziwa oferta”.

D’arcy wyjawiła też, że Corgan poinformował ją za pośrednictwem SMS-ów, że reaktywacja obejmie tak naprawdę tylko jego i perkusistę Jimmy’ego Chamberlina. Gitarzystę James Iha, który jest zajęty „swoimi sprawami” miał zastąpić Jeff Schroeder, a producent Rick Rubin nie miał być zaangażowany w powstawanie całej nowej płyty. Według informacji basistki, cały oryginalny skład miał się zebrać tylko na nagranie jednego utworu, wyprodukowanego przez Rubina, jednak później dowiedziała się, że została z tego pomysłu wykluczona. Corgan próbował ją jednak namówić do udziału we wspólnej trasie koncertowej. Basistka miała się dowiedzieć także, że zarówno James Iha, jak i Jimmy Chamberlin byli za tym, żeby nie brała udziału w reaktywacji i nagraniach nowego utworu. Wiadomość tę skwitowała słowami:

Jestem oburzona tym, jak postąpił James. Powinien się tego wstydzić.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że zespół zakończył nagrywanie albumu. Billy Corgan pochwalił się na swoim Instagramie zdjęciami ze studia: stołu mikserskiego, demontowania zestawu perkusyjnego (pod tą fotografią stwierdził, że prace przebiegały bardzo szybko i śpiewał „pięć utworów w ciągu jednego dnia”).

Oficjalny komunikat w sprawie reaktywacji Smashing Pumpkins spodziewany jest w najbliższy czwartek. Wtedy prawdopodobnie poznamy daty trasy koncertowej, skład reaktywowanego zespołu i być może usłyszymy nowy utwór.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group