terazmuzyka.pl
Newsy 1123V  
rf | 25 kwietnia 2018
0

Daron Malakian: Nie wszyscy chcą nowej płyty System Of A Down

Daron Malakian ma wątpliwości, czy ukaże się nowa płyta System Of A Down.

20 lipca 2018 roku ukaże się album „Dictator” sygnowany szyldem Daron Malakian And Scars Of Broadway. Gitarzysta przyznał, że większość z tych utworów pisał dla System Of A Down.

Mick Jagger pracuje nad nową płytą The Rolling Stones

W rozmowie z „Rolling Stone” Daron Malakian powiedział, że utwory na nadchodzącą płytę Scars On Broadway powstały w 2012 roku.

Nagrałem ten album, mniej więcej wtedy, kiedy System Of A Down powrócił na scenę. Przy okazji każdej trasy pojawiały się dyskusje na temat nagrania nowego albumu. Jako że napisałem większość utworów dla Systemu, stwierdziłem, że poczekam i zobaczę, co się z tego rozwinie. Wciąż rozmawialiśmy o nagraniu płyty, ale nie potrafiliśmy dojść do porozumienia. Nie wszystkim podobał się ten pomysł, mimo że przy każdej trasie do niego powracaliśmy.

Ludzie wciąż dopytywali się o Scars, więc w końcu zdecydowałem się wydać ten album. Niepewność związana z planami Systemu powstrzymywała mnie przed wydaniem tego materiału. Ale minęło zbyt dużo czasu. Cieszę się, że w końcu mogę wydać tę muzykę.

Daron przyznał też, że cały album „Dictator” został nagrany przez niego samodzielnie, w niecałe 10 dni.

Daron Malakian wyjaśnił też, że relacje w System Of A Down są dobre i nie przeszkadzają w koncertach:

Wciąż czerpiemy z tego radość, ale nagranie płyty to coś zupełnie innego od wykonywania na żywo kawałków, które już nagraliśmy. Do tego potrzebna jest nieco większa bliskość. Każdy musi się nieco bardziej zaangażować, a nie jestem pewien, czy wszyscy tego chcą. Nie mogę nikogo do niczego zmuszać.

Pierwszy - od 2010 roku - premierowy utwór Scars On Broadway zatytułowany „Lives” (wraz z teledyskiem) jest już dostępny w serwisie YouTube:

Formacja Scars on Broadway powstała w 2003 roku. Na jej czele od samego początku stoi Daron Malakian, muzyk znany z System of a Down. Pięć lat później na rynku ukazał się debiutancki album zatytułowany „Scars on Broadway”, który został zarejestrowany w duecie (liderowi pomagał perkusista John Dolmayan - również SOAD). Tego samego roku do zespołu dołączył basista Dominic Cifarelli oraz gitarzysta i wokalista Franky Perez. Następnie o Scars on Broadway było słychać coraz mniej, a Malakian zajął się - przede wszystkim - koncertowaniem ze swoją macierzysta formacją.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 1000V  
7

Lars Ulrich zachwycony występem Miley Cyrus [WIDEO]

rf fot. Ross Halfin | 19 stycznia 2019
Newsy 1262V  
Newsy 261V  
0

Musikmesse i Prolight + Sound już w kwietniu

mg | fot. Messe Frankfurt GmbH | 17 stycznia 2019
Newsy 391V  
1

Geddy Lee (Rush) nagra solowy album?

rf | 17 stycznia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group