terazmuzyka.pl
Newsy 942V  
szy I fot: Bartek Koziczyński | 16 kwietnia 2018
0

Daron Malakian powraca ze Scars on Broadway

To już pewne: Daron Malakian powróci w tym roku ze swoją formacją Scars on Broadway. 

W połowie lutego, po raz pierwszy od 2014 roku, na profilu zespołu na Facebooku pojawił się nowy wpis, który mógł sugerować, że w obozie Scars on Broadway w końcu coś ruszyło. Teraz Daron Malakian oficjalnie wcześniejsze domysły potwierdził.

Flea (RHCP) wyda w tym roku autobiografię

Lider zespołu zdradził, że pierwsza muzyczna zapowiedź drugiego studyjnego albumu, pojawi się w przyszły poniedziałek, 23 kwietnia. Wiadomo także, że od tej pory formacja będzie działała pod szyldem: Daron Malakian & Scars On Broadway, co sugeruje, że wewnątrz doszło do roszad personalnych. 

Kiedy zakładałem Scars, zawsze mówiłem, że zespół będzie zawierał inny skład z albumu na album. Jest to zależne od rodzaju kierunku, jaki chcę obrać. Różni muzycy działają w różnych stylach. Oto po części powód, dla którego dodałem moje imię przed zespołem

- wyjaśnił Malakian.

Formacja Scars on Broadway powstała w 2003 roku, na której czele od samego początku stoi Daron Malakian, muzyk znany z System of a Down. W pierwszym składzie znalazł się również m.in. basista SOAD, Shavo Odadjian. Szybko jednak zespół się rozpadł. Malakian wznowił działalność projektu w 2006 razem z perkusistą Johnem Dolmayanem. Dwa lata później na rynku ukazał się debiutancki album zatytułowany „Scars on Broadway”, który został zarejestrowany w duecie. Tego samego roku do zespołu dołączył basista Dominic Cifarelli oraz gitarzysta i wokalista Franky Perez. Następnie o Scars on Broadway było słychać coraz mniej - w 2012 Malakian ogłosił, że powstaje druga studyjna płyta, jednak skończyło się tylko na zapowiedziach. 

Co słychać w obozie SOAD?

Nie tak dawno w mediach społecznościowych muzycy System of a Down rozpoczęli odliczanie. Fani liczyli po cichu, że - być może - w końcu grupa wyda nowy studyjny album. Jak się później okazało - chodziło o mini-trasę koncertową, która obejmie kilka występów w USA, w tym festiwal Aftershock w Sacramento. 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 167V  
0

Will Carroll (Death Angel) informuje o stanie swojego zdrowia

rf | fot. Stefan Bollmann | 3 kwietnia 2020
Newsy 143V  
2

Alestorm opublikowali teledysk zapowiadający nowy album [WIDEO]

mg | fot. Elliot Vernon | 2 kwietnia 2020
Newsy 655V  
1

Tony Iommi (Black Sabbath) planuje wydać nową płytę

rf | fot. Thomas Lohnes | 1 kwietnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group