terazmuzyka.pl
Newsy 2666V  
szy | 9 lipca 2018
2

Dave Grohl tłumaczy, dlaczego nie śpiewał i nie pisał tekstów w Nirvanie

Dave Grohl, lider amerykańskiej formacji Foo Fighters, w jednym z najnowszych wywiadów zdradził dlaczego nie śpiewał i nie był głównym twórcą utworów w czasach gry w Nirvanie. 

W 1995 roku, po rozwiązaniu Nirvany z powodu tragicznej śmierci Kurta Cobaina, Dave Grohl powołał do życia zespół Foo Fighters, w którym rozwinął się na wielu płaszczyznach - jako wokalista, kompozytor oraz gitarzysta. A dlaczego nie chciał mieć większego udziału w utworach legendarnej kapeli z Seattle? O tym muzyk opowiedział w najnowszym wywiadzie.

Foo Fighters przygotuje drugi sezon „Sonic Highways”? 

W rozmowie z CBS Dave Grohl stwierdził:

Kiedy nagrałem utwory, które złożyły się ostatecznie na debiutancki album Foo Fighters, nie sądziłem że wyjdzie z tego płyta. Chciałem tylko wstać z łóżka, wyjść i coś zagrać, nawet gdyby nikt tego nie usłyszał.

Wcześniej nagrywałem piosenkę na własną rękę i nie pozwalałem, aby ktokolwiek to usłyszał, ponieważ - tak naprawdę - nie sądziłem, że są aż tak dobre.

Nie podobał mi się mój własny głos, nie uważałem się za autora piosenek, byłem przecież w zespole z jednym z najlepszych twórców tamtego pokolenia. Nie chciałem szkodzić grupie. 

Jest taki znany żart: „Jaka jest ostania rzecz, którą mówi perkusista przed wyrzuceniem z zespołu? Hej, chłopaki, mam kilka swoich piosenek, myślę że powinniśmy je zagrać”. Dlatego zachowałem to dla siebie. 

Warto jednak wspomnieć, że Grohl musiał w Nirvanie przejąć część obowiązków wokalnych – dlatego w wielu utworach można go usłyszeć jako wsparcie w chórkach. Koniecznie trzeba wymienić utwór „Marigold”, który został napisany i skomponowany właśnie przez niego. Nie zmienia to jednak faktu, że u boku Kurta Cobaina Grohl nie czuł się na tyle pewnie, żeby pokusić się o przygotowanie czegoś więcej. A szkoda. 

Dave Grohl wyprodukuje serial

Nie tak dawno oficjalnie ogłoszono, że lider formacji Foo Fighters wyprodukuje serial dokumentalny, którego głównymi bohaterkami będą mamy słynnych muzycznych artystów. Całość będzie oparta na książce mamy muzyka zatytułowanej „From Cradle to Stage: Stories From The Mothers Who Rocked and Raised Rock Stars”.

W programie pojawią się m.in. mamy Toma Morello (Prophets of Rage), Geddy'ego Lee (Rush) czy Michaela Stipe'a (R.E.M.). Na ekranie zobaczymy także samą autorkę, czyli Virginię Grohl.

Serial, który jest pierwszym telewizyjnym projektem Live Nation Productions. będzie składał się z 18 odcinków.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Jazz [188.252.***.***] dodano: 11.07.2018, 08:31 #1
Teraz byłby w Nirvanie bezkonkurencyjny Mrugnięcie
A. De Raph dodano: 15.07.2018, 08:15 #2
Miał rację. Cobain to charyzma. Grohl jest... za czysty...
Zobacz także
Newsy 644V  
0

Korn zagra z byłym perkusistą?

rf | 22 lutego 2019
Newsy 219V  
0

Trasa hologramu Amy Winehouse przełożona

rf | fot. Rama | 21 lutego 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group