terazmuzyka.pl
Newsy 2953V  
rf | 22 września 2017
0

Dave Lombardo krytykuje młodych perkusistów

Perkusista Dave Lombardo skrytykował młodych muzyków, którzy w studiu lubią iść na łatwiznę.

Dave Lombardo, znany między innymi jako były perkusista Slayera, a ostatnio bębniący razem z Mike’em Pattonem w Dead Cross wypowiedział się w wywiadzie dla „Six Strings” na temat młodych perkusistów, którzy lubią nadużywać dobrodziejstw techniki.

Wielkie gwiazdy upamiętnią Chestera Benningtona

Perkusista zaapelował do perkusistów i do realizatorów, żeby nie ulegali pokusie komputerowego poprawiania ich gry.

Myślę, że lepiej nie wykorzystywać wszystkich możliwości, jakie dają komputery. Jeśli macie Beat Detective i chcecie pomóc perkusiście, nie używajcie go.

Wyślijcie perkusistę do sali prób, poćwiczcie z metronomem, a w studiu zabierzcie metronom i każcie mu grać jak człowiek.

Lombardo skrytykował perkusistów, którzy nalegają, by elektronicznie poprawiać ich grę.

Nagrają parę taktów i mówią: „Mógłbyś to poprawić? Jesteś przecież inżynierem”.

Gdybym był inżynierem dźwięku i przyszedłby do mnie perkusista z tymi wszystkimi pomyłkami, pytając, czy mogę je poprawić, odparłbym: „Nie, sam je popraw”.

Żal mi muzyków, którzy nagrywają coś, potem przeprodukowują i tworzą coś z niczego, a kiedy wchodzą na scenę, nie potrafią tego powtórzyć.

Dave Lombardo powiedział też, że w latach 70., kiedy nie było elektroniki w studiu, brzmienie było bardziej naturalne i łatwiej było odróżnić wszystkie instrumenty.

Dzisiaj w speed metalu czy thrash metalu wielu perkusistów korzysta z triggerów, więc słuchamy ich. Młodzi perkusiści nie zdają sobie sprawy z tego, że słyszą triggery. Kiedy więc próbują grać na swoim zestawie, wydaje im się, że brzmią źle.

Aktualnie Dave'a Lombardo możemy usłyszeć w składzie supergrupy Dead Cross, w której gra obok basisty Justina Pearsona (Locust, Retox), gitarzysty Michaela Craina (Retox, Festival Of Dead Deer) oraz wokalisty Mike'a Pattona, znanego z Faith No More oraz wielu, innych projektów (m.in. Tomahawk, Peeping Tom czy Fantomas, w którym grał wspólnie z Lombardo). Ten ostatni członkiem zespołu został w 2016 roku. Patton zastąpił na stanowisku Gabe’a Serbiana.

Debiutancki album formacji zatytułowany „Dead Cross” ukazał się na rynku 4 sierpnia 2017 roku nakładem wytwórni Ipecac Recordings, która należy do Pattona. Za brzmienie całości odpowiada słynny producent Ross Robinson, który w przeszłości pracował m.in. z Kornem, Sepulturą czy Deftones.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 195V  
0

Marianne Faithfull trafiła do szpitala

rf | fot. Manfred Werner | 5 kwietnia 2020
Newsy 220V  
0

Will Carroll (Death Angel) informuje o stanie swojego zdrowia

rf | fot. Stefan Bollmann | 3 kwietnia 2020
Newsy 176V  
2

Alestorm opublikowali teledysk zapowiadający nowy album [WIDEO]

mg | fot. Elliot Vernon | 2 kwietnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group