terazmuzyka.pl
Newsy 726V  
szy | 5 lutego 2018
0

Dave Mustaine (Megadeth): Heavy metal jest popularny, kiedy światem rządzi strach

Dave Mustaine, lider Megadeth, w specjalnym filmiku udostępnionym w oficjalnych mediach społecznościowych grupy, dostrzegł zależność pomiędzy popularnością ciężkiej muzyki, a otaczającą rzeczywistością. 

Gitarzysta i wokalista Megadeth uważa, że ciężkie czasy, które panują na świecie, sprzyjają popularności muzyki metalowej. 

Szczegóły nowego albumu A Perfect Circle

Dave Mustaine w opublikowanym na oficjalnym fanpage’u Megadeth krótkim filmiku zatytułowanym „Two Years Of Dystopia” mówi:

Muzyka heavymetalowa jest naprawdę popularna i odnosi sukcesy, wówczas gdy świat żyje w ogromnym stresie. Uważam, że kiedy społeczeństwo zaczyna zjadać siebie nawzajem, to wiele osób zwraca się ku muzyce bardziej agresywnej.

Muzyk dodał także:

Dostrzegłem, że gdy ludzie słuchają muzyki, to ciągnie ich do prawdziwych tekstów, niekoniecznie do klimatów w rodzaju fantasy. Wiesz, ja zawsze lubiłem teksty Ronniego Jamesa Dio i tego typu rzeczy, mitologię czy klimaty średniowiecza, ale nie potrafię pisać w takim stylu. Wolę pisać o aktualnych sprawach.

Nowy wideoklip już jest!

Kilka dni temu formacja Megadeth opublikowała w sieci teledysk do kompozycji „Lying In State” pochodzącej z ostatniego studyjnego albumu „Dystopia”, który ukazał się w 2016 roku. Poniższy klip przygotował brazylijski reżyser, Leo Liberti, który przygotowywał materiały podczas trasy grupy po Ameryce Południowej:

Piętnasty studyjny album Megadeth okazał się ogromnym sukcesem muzycznym i marketingowym. Płyta dotarła do 3. miejsca listy Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych, formacja zdobyła również – dzięki tytułowemu utworowi – pierwszą w swojej historii statuetkę Grammy

Przypomnijmy: Megadeth ponownie wystąpi w Polsce. 13 czerwca zagra w katowickim Spodku u boku formacji Judas Priest

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 60V  
1

Tony Iommi opowiada, jaki kawał Black Sabbath zrobił Kiss

rf | fot. Adam Bielawski | 27 lutego 2020
Newsy 61V  
7

Rory Gallagher w Polsce we wspomnieniach brata [TYLKO U NAS]

rf | fot. John Priew | 27 lutego 2020
Newsy 1064V  
6

Paul Di'Anno zdradza, czego żałuje, a z czego jest dumny z czasów Iron Maiden

rf | fot. Silvio Tanaka - Expansão Cultura | 26 lutego 2020
Newsy 643V  
3

Megadeth wchodzi do studia

rf | 24 lutego 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group