terazmuzyka.pl
Newsy 1937V  
szy | 31 stycznia 2018
7

Dave Mustaine (Megadeth) o koncertach Big 4: Może Exodus zamiast Metalliki?

Po tym, jak zespół Slayer ogłosił, że rusza w pożegnalna trasę koncertową, na nowo rozgorzałą dyskusja dotycząca występów pod szyldem Big 4 (Wielka Czwórka Thrash Metalu). 

Wielka Czwórka thrash metalu to zespoły MetallicaSlayerMegadeth Anthrax. Po raz pierwszy stanęły na jednej scenie 16 czerwca 2010 roku w Warszawie, po czym odbyły dwie europejskie trasy koncertowe i dwukrotnie wystąpiły w Stanach Zjednoczonych. Ostatni z nich odbył się we wrześniu 2011 roku w Nowym Jorku.

Nirvana w 20 różnych stylach [WIDEO]

Ostatnio lider Megadeth, Dave Mustaine, zaproponował, żeby zagrać chociaż jeszcze jeden koncert przed pożegnaniem Slayera ze sceną. Teraz w rozmowie dla SiriusXM powiedział:

Myślę, że gdybyś zapytał nasze trzy zespoły, to prawdopodobnie byśmy się na to zgodzili. Jeśli Anthrax, Slayer oraz Megadeth chcą tego, a Metallica nie, to co zrobić? Wielką Trójkę? Jestem pewien, że wiele osób chciałoby to zobaczyć, tak też może się stać Wiecie, można byłoby też zrobić Wielką Trójkę plus Numer 5 - jeśli Exodus zagrałby z nami. Ale nie chodzi tu tylko o granie koncertów. Chodzi o cały ruch. O to, co stworzyliśmy razem jako grupa.

Wszyscy byliśmy niczym jak sąsiedzi, poza Anthraxem, ponieważ mieszkaliśmy blisko siebie. Pół godziny, góra do godziny jazdy autostradą między naszymi domami. Dlatego myślę, że byłoby świetnie zrobić więcej rzeczy jako Wielka Czwórka – zagrać w Japonii czy Ameryce Południowej. Nigdy tam nie wystąpiliśmy, nie zagraliśmy w Azji. Dajmy ludziom taką możliwość, zanim to wszystko odejdzie na zawsze.

Mustaine dodał, że chciałby, aby potencjalne koncerty pod szyldem Big 4 wyglądały inaczej niż w przeszłości:

Chciałbym, aby to było zrobione w sposób, w którym wszyscy traktowani są uczciwie, grając tyle samo czasu, mając scenę do takiej samej dyspozycji, ale nie sądzę, by do tego doszło. OK, bo Slayer przejdzie do historii, a oni nie potrzebują żadnej „Wielkiej Czwórki”, by być bardziej legendarni niż już są. Ja również.

Komentarze (7)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
ULVER [89.64.***.***] dodano: 31.01.2018, 12:16 #1
Z Metalliką to zawsze będzie gwiazdornią pełną gębą, metal to fenomen anty-gwiazdorski i anty korporacyjny. Warto o tym pamiętać. Może z Mega/Slayer/Anthrax i Exo byłoby to raczej mniej spektakularne, niemniej już bliższe oryginalnemu wymiarowi społeczności czysto metalowej, idei która połączyła przed 37 laty tych muzyków, zagrzewała ich do grania. Z Metą, która oczywiście gwarantuje ogromną publikę, to jednak zawsze będzie korporacyjna, multimedialna ustawka.
Pokaż odpowiedzi (1)
Lemmysomemoney dodano: 31.01.2018, 14:48 #3
Super pomysł, brawo Dave!
Rollo [5.172.***.***] dodano: 31.01.2018, 16:06 #4
Ja bym jeszcze dał zamiast Antraxu Testament, to jest moja obecna Wielka Czwórka: Megadeth, Slayer, Exodus, Testament.
Pokaż odpowiedzi (1)
SSmaxikaz [78.10.***.***] dodano: 01.02.2018, 09:35 #6
Byłoby najs
AntyMeta(shit)llica [94.254.***.***] dodano: 01.02.2018, 13:27 #7
Według mnie to meta nawet metalu już nie gra tylko jakieś popmetal czy poprock, już dawno powinien ją Testament zastąpić
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group