terazmuzyka.pl
Newsy 1499V  
rf | 6 lutego 2019
0

Dave Mustaine (Megadeth) wskazał ulubione płyty winylowe

Jakich płyt Dave Mustaine najchętniej słucha na winylu i dlaczego? Lider Megadeth odpowiedział na to pytanie.

Dave Mustaine w rozmowie z „ College Radio News Network” został poproszony o wymienienie trzech ulubionych płyt winylowych. Artysta uzasadnił swój wybór.

Dave Mustaine odbudowuje stare znajomości

Lider Megadeth powiedział:

Pewnie wskazałbym jakieś klasyczne albumy ze względu na brzmienie instrumentów i analogowe wzmacniacze, a także konsolety, mikrofony i sprzęt nagrywający.

Wybrałbym przede wszystkim „Biały album” Beatlesów, pewnie „Wish You Were Here” albo „The Dark Side Of The Moon” Pink Floyd, które świetnie brzmią w wersji analogowej. No i zdecydowanie „Let There Be Rock” AC/DC, bo ta płyta jest mi bardzo bliska.

Jak wspomniałem, analogowy sprzęt ma ciepłe brzmienie. Potrzeba oczywiście do tego dobrego stereo i gramofonu. Wszystko to razem daje naprawdę wspaniałe brzmienie.

Kiedy nowa płyta Megadeth?

Zespół Megadeth pracuje nad nowym albumem, którego premiera planowana jest na 2019 rok. Dave Mustaine zdradził, że skomponował 500 riffów, z których powstają nowe kompozycje:

Mogę przebierać wśród najlepszych z najlepszych. Nie muszę się wysilać, by stworzyć coś naprawdę dobrego. Jestem podekscytowany tym, że mam co zaoferować słuchaczom.

Dyskografię zespołu zamyka album „Dystopia”, za który Megadeth otrzymał nagrodę Grammy.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 297V  
0

Trupa Trupa opublikowała teledysk promujący nowy album

rf | fot. Michał Szlaga | 23 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group