terazmuzyka.pl
Newsy 1236V  
szy | 8 stycznia 2018
0

Dave Mustaine (Megadeth) wspomina Malcolma Younga

Dave Mustaine, gitarzysta który stoi na czele swojego zespołu Megadeth, w jednym z najnowszych wywiadów wspomina niedawno zmarłego Malcolma Younga. 

Malcolm Young, gitarzysta i współzałożyciel AC/DC, zmarł 18 listopada 2017 roku w wieku 64 lat po kilkuletniej walce z demencją. W dniu jego urodzin, które świętowałby dwa dni temu, Dave Mustaine, lider formacji Megadeth, na stronie internetowej Classic Rock Magazine, wspomina jednego ze swoich idoli. 

Ray Thomas z The Moody Blues nie żyje

Mustaine w rozmowie powiedział:

Malcolm był jednym z najlepszych gitarzystów rytmicznych w historii - jeśli nie wyczuwasz odpowiedniego rytmu pod solo, wszystko brzmi słabo. Grupa The Beatles była znana z beatów w tle, to jedna z tych rzeczy, którą zrobili również Malcolm z AC/DC. Bardzo często wykorzystywali zabieg, który polegał na tym, że riff szedł w przeciwnym kierunku niż beat. Wydaje ci się, że jest on przed perkusją. Kochałem to.

Niektórzy mówią, że gra Malcolma była prosta. Oni tego nie rozumieją. Pomyśli o kimś, kto może użyć wszystkich kolorów i cieni jakie istnieją, i o facecie, który ma tylko jedną kartkę papieru oraz ołówek. Obaj osiągają to samo. Darzyłbym większym szacunkiem tę osobę, która robi więcej, posiadając mniej. 

Jest tylko dwóch gitarzystów rytmicznych, których ceni tak samo wysoko, jak Malcolma. To Rudolf Schenker ze Scorpions oraz Brian Tatler z Diamond Head. 

Gitarzysta i wokalista Megadeth wspomniał także moment, w którym po raz pierwszy zetknął się z muzyką AC/DC:

Miałem prawdopodobnie 18 lat. Mieszkałem sam, moja mama się wyprowadziła. Była Świadkiem Jehowy, nie chciała mieć ze mną nic wspólnego, z powodu tego, że lubiłem palić trawkę. [...] Handlowałem z taką dziewczyną, która pracowała w sklepie muzycznym. Tak właśnie zdobyłem egzemplarz albumu „Let There Be Rock”. Wróciłem do domu, odpaliłem ją na swoim gramofonie. Moje życie zmieniło się wtedy na zawsze.  

Malcolm Young przyszedł na świat 6 stycznia 1953 w Glasgow w Szkocji. W wieku 10 lat przeniósł się wraz z rodziną do Australii, miał dwóch braci - Angusa George'a (zmarł w październiku ubiegłego roku). W zespole AC/DC grał w latach 1973-2014 (brał udział w powstaniu 15 studyjnych albumów), był jego współzałożycielem i siłą napędową - to właśnie Malcolm głównie odpowiadał za muzykę grupy, a także za teksty.

W 2014 roku musiał niestety zawiesić swoją działalność muzyczną ze względu na udar mózgu, który w konsekwencji doprowadził do demencji. Zastąpił go wówczas Stevie Young, bratanek braci Young.

Gitarzysta został pochowany w Sydney 28 listopada. 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 52V  
0

Alestorm promują nowy album animowanym teledyskiem [WIDEO]

mg | fot. Elliot Vernon | 7 lipca 2020
Newsy 112V  
0

Roger Taylor bał się o zdrowie Briana Maya

rf | fot. Raph_PH | 7 lipca 2020
Newsy 258V  
1

Jeff Waters (Annihilator) wskazuje swojego gitarowego boga

rf | fot. Sven Mandel | 7 lipca 2020
Newsy 4798V  
13

Robert Trujillo (Metallica) ocenia styl gry Cliffa Burtona i Jasona Newsteda

rf | fot. Carlos Rodríguez/Andes | 4 lipca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group