terazmuzyka.pl
Newsy 741V  
rf | 18 czerwca 2019
0

Dave Mustaine rozpoczął leczenie. Megadeth kontynuuje prace nad płytą

Lider Megadeth poinformował wczoraj o tym, że zdiagnozowano u niego nowotwór gardła. Zespół jest jednak optymistyczny.

Dave Mustaine, lider Megadeth, poinformował wczoraj o zdiagnozowaniu u niego nowotworu gardła. W tej sytuacji trzeba będzie odwołać większość zaplanowanych na ten rok koncertów Megadeth, jednak muzycy są optymistyczni.

Przeczytaj oświadczenie Dave'a Mustaine'a

Basista Megadeth, David Ellefson, w rozmowie z „The Classic Metal Show” wyjawił, że Dave Mustaine rozpoczął już terapię:

Przez ostatni miesiąc byliśmy w Nashville, pracując nad nową płytą, więc widzieliśmy rozwój tej sytuacji na własne oczy. Dave rozpoczął już leczenie, robimy więc krok naprzód. Nie może jednocześnie przechodzić terapii na raka i grać wielkich koncertów, więc musieliśmy skupić się na naszym priorytecie, jakim jest leczenie.

Zrodziło się wiele pytań odnośnie tego, czy nowotwór gardła nie pozbawi Mustaine’a głosu. David Ellefson jest w tej kwestii optymistą:

Inne przypadki pokazują, że taki rak jest uleczalny. Aktualnie jest w takim stadium, że jeszcze wszystko można naprawić. Myślę więc, że dobrze zrobiliśmy rezygnując z trasy, bo gdybyśmy zmuszali Dave’a do wysiłku, mogłoby to przynieść niekorzystne efekty. Najlepsze, co możemy zrobić dla Dave’a, jako wokalisty i człowieka to po prostu pozwolić mu się wyłączyć. Zdjąć z niego presję. Dave jest wojownikiem i z pewnością ma dobre wyczucie, kiedy wcisnąć gaz, a kiedy hamulec.

Megadeth jednak nie przerywa pracy w studiu nad kolejną płytą. Ellefson mówi:

Poczyniliśmy duże postępy nad płytą i myślę, że możemy kontynuować pracę. Jeśli Dave będzie potrzebował dłuższej przerwy, zrobimy ją, ale przynajmniej póki co możemy pracować. Jesteśmy niesamowitym zespołem. Nie czułem się tak dobrze w Megadeth przynajmniej od czasu „Rust In Peace”. Na szczęście nasze studio znajduje się tuż obok posiadłości Dave’a. Jeśli będzie czuł się dobrze, będzie mógł wpaść i zobaczyć, jak leci. Jeśli będzie czuł się gorzej, nie będzie z tym problemu.

Megadeth nie zamierza odwoływać Megacruise i grupa będzie uczestniczyła w tym przedsięwzięciu, ale nie wiadomo w jakiej formie.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 22V  
0

Jack White wskazuje zespoły, które są nadzieją rocka

rf | fot. David James Swanson | 17 lipca 2019
Newsy 2446V  
Newsy 2824V  
10

Sharon Osbourne zaatakowała byłego basistę Ozzy'ego

rf | fot. Eva Rinaldi | 13 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group