terazmuzyka.pl
Newsy 2227V  
rf | 10 kwietnia 2018
5

Dave Mustaine: To niesprawiedliwe, że los Wielkiej Czwórki jest w rękach Larsa

Lider Megadeth po raz kolejny wyraził niezadowolenie z tego, że to do Metalliki należy decyzja w sprawie ewentualnej trasy Wielkiej Czwórki.

Dave Mustaine wielokrotnie wypowiadał się z entuzjazmem odnośnie pomysłu kolejnych koncertów Wielkiej Czwórki thrash metalu. Niestety, ostatni taki koncert odbył się w 2011 roku i póki co nie zanosi się na kolejne.

Tool zorganizuje warsztaty dla fanów

W wywiadzie dla „Sound Exchange” Dave Musatine przyznał, że chętnie wziąłby udział w kolejnej trasie zespołów Metallica, Megadeth, Slayer i Anthrax jednak nie jest to takie proste. Dlaczego?

To nie zależy ode mnie. Wszyscy na tej planecie wiedzą, że wszystko zależy od Larsa Ulricha, bo to Lars zarządza Metallicą, a Metallica stoi na czele tej trasy. To niesprawiedliwe, bo nazwa [Wielka Czwórka] sugeruje, że jesteśmy równi.

Jeśli powiedzą „nie”, nie będzie więcej koncertów Wielkiej Czwórki. Myślę, że kolesie ze Slayera, Anthraxu i my jesteśmy na tyle oddani metalowemu społeczeństwu, że gdyby miały być koncerty Wielkiej Czwórki, zagralibyśmy je, nawet gdybyśmy mieli inne zobowiązania, bo rozumiemy ich doniosłe znaczenie. Dla fana metalu koncert Wielkiej Czwórki jest jak Woodstock dla fana rocka lat 70.

Jeśli się na to nie zdecydują, chciałbym zrobić coś ze Slayerem z samego szacunku do nich jako do ludzi, do tego, co reprezentują i co znaczą dla fanów.

Megadeth w tym roku wyda reedycję debiutanckiego albumu „Killing Is My Business … and Business Is Good!” z 1985 roku. Najnowsza wersja albumu zatytułowana będzie „The Final Kill” i zawierać będzie niepublikowane wcześniej nagrania bonusowe, w tym nagrania koncertowe, jakie Mustaine niedawno odnalazł na swoim strychu.

Na premierowy materiał od Megadeth będziemy musieli jeszcze poczekać. Basista David Ellefson niedawno tłumaczył to następująco:

W przypadku ostatnich kilku płyt nauczyliśmy się pewnej rzeczy, którą potwierdził album „Dystopia”. Wolimy nagrać świetną płytę, zamiast się spieszyć z jej wydaniem. „Dystopii” poświęciliśmy tyle czasu, ile było potrzeba, żeby nagrać świetny album.

W przypadku kilku wcześniejszych płyt goniły nas terminy, zwłaszcza w przypadku „Super Collider”. Weszliśmy do studia trochę za wcześnie. Podobnie było w przypadku „Risk”, gdy z trasy promującej „Cryptic Writings” weszliśmy od razu do studia.

Myślę, że podobnie jak w przypadku „Dystopii”, nad tą płytą też nie będziemy się spieszyć.

Megadeth zagra wraz z Judas Priest w Polsce, 13 czerwca 2018 roku, w katowickim Spodku.

Komentarze (5)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Rollo [5.172.***.***] dodano: 10.04.2018, 23:44 #1
Bardzo szanuję Mustaine'a, ale jest naiwny jeśli kiedykolwiek myślał że Big Four jest czy była równorzędna, to Metallica plus 3 inne zespoły, taka jest smutna prawda, to wręcz Meta i trzy supporty, które cieszyły się ze swojego kawałka tortu. Meta osiągnęła największy sukces komercyjny i tylko pod tym kątem jest to oceniane, chociaż artystycznie pozostałe thrashowe legendy pobiły ją wielokrotnie i nadal wydają udane płyty.

Wystarczy kupić dvd z koncertu w Sofii, dwa dyski, na jednym upchane Antrax, Megadeth i Slayer, drugi w całości dla Metallicy, która zagrała też najdłuższy set, ich nazwa wydrukowana największą czcionką i górująca nad pozostałymi.

Wtedy Metallica była tym zainteresowana bo był powrót do brzmień z lat 80, powróciły legendy i masa nowych kapel chciała grać jak ekipy z Bay Area, teraz kaska płynie z innych źródeł i nowa publika pozyskana, to się nawet Lars odważył odciąć od korzeni.
Reszta niech bierze w trasę Testament i Exodus, to by dopiero była uczta dla maniaków thrashu.
Strych [37.47.***.***] dodano: 11.04.2018, 07:23 #2
Dlaczego ciągle powtarzanie tą idiotyczną bzdurę, że odnalazł nagrania na strychu? Ze względu na wahania temperatury i wilgotności powietrza żadne nośniki danych z lat 80-tych ubieglego wieku nie przetrwalyby w poprawnym stanie do tego czasu na żadnym strychu, bo to absolutnie nie jest odpowiednie miejsce do przechowywania tego typu rzeczy o czym z pewnością Mustaine wie. Należy po prostu napisać, że odnalazł je w swoich archiwach.
deFranco dodano: 11.04.2018, 18:49 #3
Powinno być "Wielkiej Czwórki amerykańskiego thrash metalu"
Bo czy światowego, to już kwestia dyskusyjna.
Ale Amerykanie ze względu na potęgę swojego rynku, obligatoryjnie
ustawiają się w roli dominatora i to nie tylko metalu.

Dla mnie "Wielka dwójka" Mrugnięcie Megadeth i Testament. Spoza Ameryki może być Kreator. Ale żaden ze mnie ekspert, ani wielki fan.
Coroner [77.172.***.***] dodano: 11.04.2018, 20:43 #4
Panu Mustaine coś sie w głowie pomieszalo. Nie wiem kto Anthrax zakwalifikowal do wielkiej czwórki. Górę wzięły chyba przyjażnie z piaskownicy,bo znalazło by się kilkanaście lepszych kapel. A już ostatnie ich dokonania to prawdziwa padaka. A Megadeth tez daleko do poziomu Slayera czy Metallicy
Pokaż odpowiedzi (1)
Zobacz także
Newsy 605V  
0

HBO pokaże galę Rock & Roll Hall Of Fame 2020

rf | fot. Derek Jensen | 9 lipca 2020
Newsy 126V  
0

Alestorm promują nowy album animowanym teledyskiem [WIDEO]

mg | fot. Elliot Vernon | 7 lipca 2020
Newsy 908V  
0

Roger Taylor bał się o zdrowie Briana Maya

rf | fot. Raph_PH | 7 lipca 2020
Koncert już wkrótce
  • Judas Priest + Megadeth
  • Data i miejsce koncertu: 13 czerwca 2018
    Katowice, Spodek
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group