terazmuzyka.pl
Pitbulek 4004V  
mg | 14 stycznia 2018
4

Dave Mustaine: Zakładałem Megadeth, by zniszczyć Metallicę

Lider zespołu Megadeth przyznał, że podczas zakładania zespołu przyświecały mu dwa nadrzędne cele.

Niespełna dwuletni pobyt w Metallice nie zakończył się dla Dave’a Mustaine’a zbyt szczęśliwie, ponieważ opuścił on szeregi tego znanego obecnie na całym świecie zespołu. Jednak dla fanów rocka okazało się to dobrym rozwiązaniem, ponieważ sformował on formację Megadeth – kolejne giganta na rynku muzycznym.

Corey Taylor na żywo w Londynie [WIDEO]

Jeden z fanów zapytał Mustaine’a na Twitterze, co było dla niego miarą sukcesy, gdy zakładał Megadeth i jaka była jego wizja zespołu. Gitarzysta i wokalista odpowiedział, jak to on, rozbrajająco szczerze:

Miarą sukcesu dla mnie było to, czy danego dnia zjadłem, czy nie. Moją wizją natomiast było zniszczenie Metalliki i opuszczenie vana, w którym mieszkałem. Dobrą rzeczą jest, że mam już za sobą animozje związane z opuszczeniem zespołu. Cieszę się, że się pogodziliśmy... Gdzie koncerty Wielkiej Czwórki?

Faktycznie relacje między Mustaine’em i jego byłymi kolegami są obecnie najlepsze w całej ich burzliwej historii. W kolejnych wywiadach nie pojawiają się już drobne uszczypliwości, tylko raczej pozytywne słowa. W tych okolicznościach koncerty Wielkiej Czwórki są faktycznie możliwe, ale jak donoszą niektóre źródła – mało prawdopodobne.

W zorganizowanie takiego tournée nie wierzy chociażby Kerry King, lider Slayera:

Nie wierzę [w kolejne koncerty Wielkiej Czwórki – przyp. mg]. Gdy zaczynaliśmy grać razem myślałem, że sprawi to radość fanom, a okazało się, że nam również się to bardzo podobało. Nie sądziłem, że wyjdzie z tego coś tak wspaniałego. Głównie dlatego, że my i Metallica działamy w zupełnie innych kręgach. Nie widzieliśmy ich 20 lat, aż nagle wyszliśmy razem na scenę i dało nam to wiele radości.

Gitarzysta przyznał, że niezwykle miło wspomina koncerty Wielkiej Czwórki i bardzo ceni muzyków z Metalliki, ale powrót na scenę w takim składzie w jego opinii nie jest możliwy. 

Wpis Mustaine'a w oryginale:

 

Komentarze (4)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Macc [94.254.***.***] dodano: 14.01.2018, 22:21 #1
A pie#@ic w sumie wszystko!...
Uwielbiam Megadeth!
Meta tylko do Czarnego albumu. Później mało co się liczy...
Andrzej [83.30.***.***] dodano: 14.01.2018, 23:21 #2
megadeth>metallica
Wolferando [82.143.***.***] dodano: 15.01.2018, 12:10 #3
Prawda taka, że Metallica była niepokonana w latach osiemdziesiątych. Mieli zabójce albumy, które kocham po dziś dzień, szczególnie RTL, MOP i AJFA. Natomiast ostatnim niezłym albumem był BA, potem DM miałby jeszcze szansę, gdyby nie zniszczone brzmienie i HTSD jest nie najgorszy.

Ale do czego dążę, Mustaine z perspektywy całokształtu stworzył dużo lepszy zespół niż Metallica i co najważniejsze nie daje fanom powodów do nudy. Bo jak sam przyznał ciężko mu usiedzieć na tyłku i nie brać się za kolejny krążek. Jego dyskografia też trzyma wysoki poziom, jedynie Cryptic i Risk uważam za najsłabsze w jego karierze i dość mocne zboczenie z kursu, ale cała reszta naprawdę kawał porządnego grania.

Metallica nie dość, że kombinuje często jak koń pod górę to jeszcze robi fanom wielką łaskę nowym albumem waląc teksty bez końca jak to czasu brak, bo rodzina, bo tamto jakby inni rodzin nie mieli. Już nie wspominając że pewnego okresu lecieli za modą zamiast własnym stylem (okres od Load do St. Anger).

Nie zmienia to jednak faktu, że kocham obydwie kapele tak samo, a najbardziej szanuję w dziedzinie muzyki Mustaine'a i Hetfielda. Chętnie bym usłyszał jakiś poboczny projekt tych dwóch panów.

Oczywiście nie musicie się ze mną zgadzać, ale Megadeth>Metallica patrząc na całokształt.
Fixxer dodano: 15.01.2018, 18:02 #4
Megadeth przy Metallice to glosne pierdniecie...
Czyje to slowa? Samego Dave'a niestety. Uważam że na zdrowie mu wyszło wywalenie z Metalliki. Metallice zreszta tez. Szkoda że sam tego nie docenia bo stworzył świetny zespół i kilka znakomotych plyt. A ciagle sie uzala nad soba i deprecjonuje wlasne dokonania.
Zobacz także
Pitbulek 1329V  
14

Naukowcy wybrali utwory poprawiające humor

rf | fot. PourquoiPas | 29 listopada 2019
Pitbulek 7589V  
28

Anette Olzon o Nightwish: Traktowali mnie bardzo źle

rf | fot. Gemsling | 18 listopada 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group