terazmuzyka.pl
Newsy 569V  
mg | 16 lipca 2019
0

David Bowie. Wznowienie kultowego singla z okazji podwójnego 50-lecia

W tym miesiącu przypada 50. rocznica dwóch historycznych, kosmicznych wydarzeń: premiery singla „Space Oddity" Davida Bowiego oraz lądowania na Księżycu.

W ramach obchodów 50-lecia pierwszego przeboju David Bowiego„Space Oddity", do sprzedaży trafia podwójny, 7-calowy singiel „Space Oddity" z nowymi miksami przygotowanymi przez producenta Tony'ego Viscontiego.

Ukazuje się on w boxie zawierającym dwustronny plakat przedstawiający reklamę „Space Oddity" oraz zdjęcie Davida Bowiego zrobione 30 listopada 1969 przez Raya Stevensona podczas koncertu Save Rave ‘69 w londyńskim Palladium. W zestawie znajduje się również karta informacyjna oraz kopia zdjęcia wykonanego przez Jojanneke Claassen podczas sesji promocyjnej „Space Oddity".

Okładka, jak również okrągła naklejka na płycie, opatrzone zostały oryginalnym logo Philipsa, które firma, w drodze wyjątku, pozwoliła wykorzystać specjalnie na potrzeby tego jubileuszowego wydawnictwa. Samo nagranie pochodzi natomiast z oryginalnej, analogowej taśmy.

W 2013 roku klip do „Space Oddity" był pierwszym, jaki nakręcono w kosmosie – odpowiadał za to kanadyjski astronauta, komandor Chris Hadfield, przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Major Tom był jednym z motywów towarzyszących Bowiemu przez całą karierę - postać wracała w takich piosenkach jak „Ashes to Ashes" czyHallo Spaceboy" oraz w teledysku do „★"

W ramach obchodów podwójnego jubileuszu, uruchomiony został projekt „Space Oddity x Unlock The Moon Experience". Dzięki specjalnie zaprojektowanej stronie, użytkownicy robiąc zdjęcia księżyca, odblokują dostęp do nowego miksu „Space Oddity".

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 540V  
1

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020 z potężnym wzmocnieniem składu [LISTA]

mg | fot. Radoslaw Kazmierczak | 11 grudnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group