terazmuzyka.pl
Film / serial 576V  
mg | 11 lipca 2019
0

David Fincher zapowiedział nowy film. Opowie historię słynnego scenarzysty i pisarza

Słynny reżyser poinformował, że po pięcioletniej przerwie przygotuje kolejny film. Nawiązał współpracę z Netfliksem, a w głównej roli obsadzić ma ponoć Gary’ego Oldmana.

„The Hollywood Reporter” donosi, że David Fincher przygotuje dla Netfliksa film opowiadający historię Hermana Mankiewicza, amerykańskiego pisarza, scenarzysty i producenta filmowego. To właśnie on współodpowiedzialny jest za powstanie scenariusza do kultowego „Obywatela Kane’a” z 1941 roku. Mankiewicz i Orson Welles otrzymali za ten film Oscara.

Na razie wiadomo, że nowy film Finchera będzie zatytułowany „Mank” i będzie czarno-biały. Najprawdopodobniej w głównej roli, czyli Mankiewicza, zobaczymy Gary’ego Oldmana. Zdjęcia mają rozpocząć się w listopadzie tego roku w Los Angeles.

David Fincher współpracował już wcześniej z Netfliksem – miał swój udział w postaniu takich produkcji jak „House of Cards” czy „Miłość, Śmierć i Roboty”. Reżyser otrzymał w swojej karierze wiele nagród, ale nigdy nie sięgnął po Oscara. Jest odpowiedzialny za powstanie takich filmów jak „Siedem”, „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” czy „Zaginiona dziewczyna”.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group