terazmuzyka.pl
Pitbulek 930V  
mg | 9 kwietnia 2019
2

David Hasselhoff zapowiada nagranie płyty z... heavymetalowymi utworami

Gwiazda „Słonecznego patrolu” i „Nieustraszonego” zapowiada publikację kolejnej płyty. David Hasselhoff przyznał, że można spodziewać się po niej niespodziewanego.

Choć David Hasselhoff znany jest przede wszystkim z emitowanych w latach 80. i 90. seriali „Słoneczny patrol” i „Nieustraszony”, wiele czasu w swojej bogatej karierze poświęcił na nagrywanie kolejnych płyt. Największe uznanie zdobył jego debiut z 1985 roku, czyli „Night Rocker”, co skłoniło aktora do dalszych prób eksplorowania muzycznego świata. Choć w swojej twórczości łączył wiele gatunków, jego ostatnia wypowiedź może szokować.

Zdradził w wywiadzie dla niemieckiej Deutsche Presse-Agentur, że nagrywa „kilka heavymetalowych utworów” z myślą o nowej płycie. 66-latek przyznał, że nie ma w tym nic niezwykłego:

Czemu nie? Nie mam co prawda tytułu dla tej płyty, ale to powinno być coś na zasadzie: „Wszystko jest dozwolone”. Robię, co mi się podoba, ponieważ mogę. I chcę.

- podsumował David Hasselhoff.

Ci ciekawe, to właśnie w Niemczech i Austrii aktor/muzyk odniósł największy sukces komercyjny. Jego debiutancki album zajął w latach 80. pierwsze miejsce na liście najlepiej sprzedających się płyt. Również druga i trzecia płyta – „Lovin' Feelings” oraz „Looking For Freedom” – znalazły się w czołówce zarówno w RFN, jak i NRD.

W 2014 roku David Hasselhoff pojawił się na austriackim metalowym festiwalu Nova Rock, gdzie wystąpił po Iron Maiden. Niedługo później przyznał, że jest wielkim fanem muzyki metalowej, a szczególnie ceni sobie Metallicę i właśnie Iron Maiden.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
de_Franco [37.128.***.***] dodano: 09.04.2019, 17:15 #1
yeah Czekałem na to !
Executioner dodano: 12.04.2019, 20:37 #2
Czekam z niecierpliwością na ten krążek tak samo jak na album Nickelback z coverami Slayera. Będzie się działo Mrugnięcie
Zobacz także
Pitbulek 6624V  
2

Ronnie James Dio jednym zdaniem zgasił Davida Draimana z Disturbed

rf | fot. Adam Bielawski | 13 czerwca 2019
Pitbulek 1861V  
6

Jack White i Jack Black wreszcie się spotkali [FOTO]

rf | fot. David James Swanson | 6 czerwca 2019
Pitbulek 734V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group