terazmuzyka.pl
Newsy 3234V  
mg | fot. Jacek Kołodziejski | 17 maja 2020
28

Dawid Podsiadło o Trójce: Moje piosenki nie powinny być grane na tej antenie

Ostatnie wydarzenia, do których doszło w Programie Trzecim Polskiego Radia, nie pozostały bez reakcji środowiska polskich artystów.

Przypomnijmy – piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój”, która zapowiada album „Zaraza” Kazika Staszewskiego, dotarła na szczyt ostatniego notowania listy przebojów Trójki. Strona z listą została jednak zablokowana, a dyrektor i redaktor naczelny programu III Polskiego Radia wydał oświadczenie, mówiące o unieważnieniu głosowania.

Przeczytaj to oświadczenie!

Wydarzenia to odbiły się ogromnym echem, w efekcie czego kolejni dziennikarze opuścili szeregi rozgłośni. Artyści również nie przeszli obojętnie obok tych wydarzeń, a wśród nich znalazł się grany dotąd często w Trójce Dawid Podsiadło. Napisał on na swoim Facebooku:

Ale jeżeli na dzisiejszej antenie PR3 polityka jest ważniejsza niż muzyka, jeżeli piosenka powrót najgorszych komunistycznych praktyk, które znam tylko z książek i opowieści, to myślę że moje piosenki też nie powinny być grane na tej antenie dopóki twórcza wolność słowa nie wróci na fale Trójki.

Poniżej wpis wokalisty w oryginale:

 


REKLAMA

Wystartowała przedsprzedaż majowo-czerwcowego „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo do regularnej sprzedaży trafi 20 maja, natomiast wysyłka zamówionych w przedsprzedaży numerów rozpocznie się 18 maja. #ZostańWDomu i kupuj on-line!

[ZAMÓW TERAZ]

Komentarze (28)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Janek [91.201.***.***] dodano: 17.05.2020, 09:13 #1
Chłopaku, twoje piosenki nie powinny być grane na żadnej antenie.
Pokaż odpowiedzi (1)
Denys [217.96.***.***] dodano: 17.05.2020, 09:47 #3
proponuję zmienić nazwę na terazpolityka, i zrobić wkładkę o tym wszystkim o czym tu teraz piszecie.
Pokaż odpowiedzi (1)
Mietek [37.248.***.***] dodano: 17.05.2020, 11:48 #5
Ma chłop rację. Poziom muzyczny w trójce na szczęście jest wciąż wysoki a poziom pana Podsiadło nadaje się co najwyżej do esek eremefów i zetek.
Pokaż odpowiedzi (3)
Antysystem [89.64.***.***] dodano: 17.05.2020, 13:11 #9
Czyli pasuje wam, to co się dzieje w Trójce? Poziom muzyczny tworzą redaktorzy którzy, odchodzą z tego radia. I cieszy, że Muzcy nie chcą słyszeć swojej twórczości w Trójce. Oby było jak najwięcej tych niezadowolonych i 'niechcianych' w Trójce. Precz z cenzurą!
Pokaż odpowiedzi (1)
jon [185.72.***.***] dodano: 17.05.2020, 13:18 #11
Ten Wasz pan Mareczek z LP to przecież TW wiadomo to juz od ponad 10 lat.Dajecie się nabierać drodzy artyści na wolnościowy bunt nie macie własnego rozumu.Przykre.
Pokaż odpowiedzi (4)
ziko [94.251.***.***] dodano: 17.05.2020, 13:36 #16
Ten lewak nie powinien być grany w żadnej stacji.
Pokaż odpowiedzi (2)
Slavo [188.146.***.***] dodano: 17.05.2020, 14:40 #19
Miernoty będą teraz puszczać disco polo. Cenzura wróciła, porządni dziennikarze odchodzą. Trójka w rynsztoku.
Pokaż odpowiedzi (1)
Leszek [79.191.***.***] dodano: 17.05.2020, 21:17 #21
Ja pańskich piosenek i tak nie słucham panie Podsiadło. Działają mi na nerwy jak mało co, jak słyszę pański utwór w radio to od razu zmieniam stację.
Mietek [82.160.***.***] dodano: 17.05.2020, 23:02 #22
Właśnie słucham mini-maxu,poziom nadal wysoki. Ian Anderson, Peter Gabriel,Bob Dylan i na szczęście żadnego Podsiadło.
Five Fingers Fist Fuck [178.217.***.***] dodano: 18.05.2020, 07:10 #23
W końcu jeden z jajami, który odważył się pokazać faka pissowskiej hałastrze. Zaskakujące dla mnie jest to, że to Podsiadło, którego akurat miałem za miękisza. I chociaż nie przepadam za jego muzyką, to teraz całkowity szacun za postawę.
Marian [79.191.***.***] dodano: 18.05.2020, 18:25 #24
Dawidzie spójrz lepiej w lustro.....
kulcikriu [153.92.***.***] dodano: 18.05.2020, 22:00 #25
Jesteście okrutni!! Kto ma jaja żeby takie coś napisać? W dodatku on jest super hiper popularny w tych czasach. Myślący ludzie tak by nie pisali o Podsiadle
Pokaż odpowiedzi (1)
kulcikriu [153.92.***.***] dodano: 20.05.2020, 22:19 #27
No nie zgadzam się z Tobą, tutaj nie chodzi o hot challenge 16