terazmuzyka.pl
Newsy 2424V  
rf | 9 marca 2019
25

Dee Snider tłumaczy, dlaczego „Load” Metalliki jest świetną płytą

Album „Load” zespołu Metallica spotyka się ze skrajnymi opiniami fanów. Dee Snider z Twisted Sister jest fanem tej płyty.

Wydany w 1996 roku album „Load” pokazał, że Metallica zamierza kontynuować łagodniejszy i bardziej przebojowy styl, zaprezentowany na płycie „Metallica” z 1991 roku. „Load” osiągnął sukces komercyjny, jednak wielu fanów Metalliki nie akceptowało nowego kierunku rozwoju zespołu.

Metallica zagrała utwór Pink Floyd [WIDEO]

Podczas swojego podcastu „I Wanna Talk” Dee Snider powiedział, że „Load” zasługuje na szacunek:

Zespoły potrzebują się rozwijać. Jako artysta zmieniasz się przez lata, rozwijasz, dojrzewasz, co odbija się na twojej muzyce. Fani nie lubią zmian. Z drugiej strony, jeśli zespół się nie rozwija, zarzuca mu się, że stoi w miejscu. To jak „Paragraf 22”. Uważam, że płyta „Load” jest niesamowita. Żaden inny zespół nie zapracował tak na sukces i nie zasługuje na taki szacunek. Metallica zburzyła mury i sprawiła, że metal akceptowany jest przez masy. Zrobiła to dla nas wszystkich. Brawo!

Jednocześnie Snider przyznał, że rozumie fanów starej Metalliki, którzy rozczarowani byli brzmieniem „Load”:

Byłem fanem wczesnego Queen, a Queen na początku był dużo cięższy. Potem jednak zaczęli grać piosenki w stylu „Fat Bottomed Girls” i „Bicycle Race”. Jako fan starego Queen byłem zawiedziony, że się zmienili.

W 2017 roku James Hetfield przyznał, że nie był zwolennikiem kierunku, jaki objęła wtedy Metallica, ale postanowił pójść na kompromis z pozostałymi członkami zespołu.

Zawsze trzeba iść na jakiś kompromis, zwłaszcza jeśli masz w zespole czterech gości. Tą grupą zawsze kierowało dwóch ludzi – Lars Ulrich i ja – i kiedy się nie zgadzamy, musimy iść na kompromis. Ale zdarzyło się kilka razy, gdy czułem, że robię coś wbrew sobie, jednym z przykładów jest era płyt „Load” i „Reload”. Nie byłem do tego w stu procentach przekonany. Powiedziałem wtedy: „Pójdę za wizją Larsa i Kirka, bo macie do tego duży zapał, wskoczę więc z wami na pokład, bo jeśli wszyscy się zaangażujemy, wtedy efekt pracy będzie lepszy”. Dałem więc z siebie wszystko, ale nie wyszło tak dobrze, jak miałem nadzieję. Z drugiej strony, nie żałuję tego, bo na tamtą chwilę wydawał się to właściwy krok. Jeśli więc będę musiał pójść na kompromis, żeby zachować integralność zespołu, zrobię to.

Wydane w 1996 i 1997 roku albumy „Load” i „Reload” okazały się sukcesem komercyjnym, rozchodząc się odpowiednio w nakładzie 5 i 4 milionów egzemplarzy w samym USA. Płyty przyniosły takie przeboje, jak „Until It Sleeps”, „King Nothing”, „Fuel” i „The Memory Remains”.

A Wy jak oceniacie „Load”? Podzielcie się swoimi opiniami w ankiecie i komentarzach.

Sonda - wypowiedz się!

Jak oceniasz album „Load” Metalliki?

5 (najlepiej)
30% (216 głosów)
4
37% (263 głosy)
3
17% (121 głosów)
2
8% (63 głosy)
1 (najgorzej)
5% (38 głosów)
Komentarze (25)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Scheisskopf dodano: 09.03.2019, 11:21 #1
Load jest płytą kiepską a w porywach średnią. Nie dlatego, że nie ma tam thrashu, czy dlatego, że jest inna niż wcześniejsze albumy Metalliki. Powód jest banalny: na Load jest po prostu sporo utworów średnich, i nie ma znaczenia jak są zagrane. Wasting my hate, Ronnie, Thorn Within (z riffem zwędzonym Danzigowi ze Snakes of Christ), Outlaw Torn, Hero of the Day nie byłyby arcydziełami choćby je zagrano w jakimkolwiek stylu. Na pierwszych 5 płytach nie było ANI JEDNEGO pudła - ale tam były po prostu dobre utwory.
Pokaż odpowiedzi (7)
33-latek [83.26.***.***] dodano: 09.03.2019, 14:22 #9
Wydany w 1996 roku Load to moje pierwsze świadome zetknięcie się z tym zespołem. Miałem wtedy 11 lat. Pierwszych pięć płyt tego zespołu jest mi zupełnie obce. Jak twój wiek można zapisać tylko jedną cyfrą, to na bank nie będziesz się interesować muzyką.
Jjj [87.199.***.***] dodano: 09.03.2019, 15:31 #10
Load i reload to świetne płyty. Bleeding Me, Unfirgivrn 2, Fixxxer, Mama Said, Until it sleeps, Carpe Diem, Better Than you, czy low man lyrics. To wszystko są bardzo dobre kawałki, nie wspominając o hitach które promował albumu (Memory czy fuel).
Pokaż odpowiedzi (1)
madman [89.64.***.***] dodano: 09.03.2019, 16:22 #12
W sumie takie bardziej rockowe brzmienie Metalliki rozpoczęte Czarnym Albumem bardziej mi odpowiada niż thrash metal. Dlatego do tego albumu mam ciepły stosunek. Może na "Load" nie znalazły się jakieś muzyczne arcydzieła, ale przyjemnie się tego słucha, a o to chyba chodzi w tym całym muzycznym cyrku...
bbfan [62.244.***.***] dodano: 09.03.2019, 18:09 #13
ja tam wolę Load i Reload od wcześniejszych albumów, jest fajny hardrockowy czad...
Dd11 [82.22.***.***] dodano: 09.03.2019, 21:24 #14
A wystarczylo nie robic skoku na kase i wydac jedna plyte z sesji Load/Reload i tak wydana plyte moznaby pewnie uznac za jedna z lepszych w owym czasie. A tak mamy dwie nierowne plyty, z kilkoma flakami z olejem i kilkoma swietnymi utworami na kazdej z nich. Za to panowie maja wiecej sprzedanych plyt i pieniazkow na koncie
Starymetal30 lat w branży [92.2.***.***] dodano: 09.03.2019, 21:41 #15
Meta się skończyła na And justice.
A potem to jakieś gówno grali do ostatnich dwóch albumów które i tak nie porywają.
Poza tym u nich to teraz kasa kasa i komercha.
killyou2334 [31.0.***.***] dodano: 10.03.2019, 00:26 #16
ale po co on to tłumaczy, albo ktos to kupuje, albo nie, a ja niestety musze to powiedziec choc nie jestem fanem mety, ze trzymają poziom tak naprawde na wszystkich płytach, z tym ze to co napisalem na poczatku, albo sie cos kupuje, albo nie i tyle pozdrawiam
Gienek Szymoniak [195.20.***.***] dodano: 10.03.2019, 10:44 #17
Wolę Twisted Sister od grupy Metallica. Dee, sklejcie coś wreszcie w (prawie) klasycznym składzie!
kadakrystian dodano: 10.03.2019, 13:06 #18
Uważam, że Load i ReLoad to całkiem dobre płyty.
To od nich, jako nastolatek zacząłem przygodę z ciężką muzyką.
Są krytykowane bo nijak nie mają się do wcześniejszej twórczości Mety.
Ale nie każdemu można dogodzić, zwłaszcza "mądralom" od krytyki METALLICY jakich tu nie brakuje.
Same przygłupy i tyle.
GPS67 dodano: 10.03.2019, 15:13 #19
Moje podejście do Metalliki jest takie, że z pozycji kolan słucham tylko Kill’em all. Dwójka, Trójka i Czwórka oczywiście też wzbudzają we mnie pozytywne emocje. Czarny Album... to już nie moja muzyka. Load I Reload tym bardziej. Nigdy nie miałem potrzeby powrotu do tych płyt. Cholerne lata 90-te.
Katowiczanin [89.68.***.***] dodano: 10.03.2019, 19:39 #20
Ta płyta i jej następczyni to jedno wielkie G-Ó-W-N-O!!! Ja swoją przygodę z Metą zacząłem od "Ride the lightning" więc nawet czarny album jest dla mnie cieżko strawny
rad [194.177.***.***] dodano: 10.03.2019, 19:55 #21
Na poczatku po przesłochaniu płyty Load miałem mieszane uczucia przez przyzwyczajenie do brzmienia poprzednich albumuw. Ale po kolejnych odsłuchaniach stwierdzilem ze calkiem fajna muza. A po Reload juz mi całkiem pasowała. Przyjemnie się tego słucha.
Arko [88.156.***.***] dodano: 10.03.2019, 20:32 #22
LOAD i RELOAD...hm, takie sobie,

Ewidętnie widać że"KASA..."

dlaczego ??

za DŁUGIE !
za nudne !
Dlaczego ..NIE powstała TYLKO 1edna płyta, krótsza, hitowa no/???? kasa..wiadomo...
nagrajmy dwie płyty..... Dlaczego nie ma instrumentalnych utworów ???Meta only do 1991/Gdyby Beatlesi istnieli do dziś..też by nagrywali słabe płyty/
Meta-miałą sięrozpaść po 1991,1993 roku....ANi jedne W CAŁOSĆ album ANI jeden FAJNY od TEGO czasu nie powstał, żal.....
Arko [88.156.***.***] dodano: 10.03.2019, 20:35 #23
....Nowe albumy OverKill i Megadteh...są duuużo Bardziej Heavy i lepsze, Meta.. i TAK na koncertach gra stare kawałki, kTo chce słuchać nowych ?? ?? na pewno nie stare wyjadacze i fani od, 35 lat w góre, uapde żal.....
FOK [178.217.***.***] dodano: 12.03.2019, 07:30 #24
Z Load i REload można było wykroić jedną mocną płytę. A tak, powstały 2 średnie. Niepotrzebnie. Inna sprawa, że Load w cale nie jest złą płytą. Problem jest w czym innym. W tym, że nagrała ją Metallica.
Mlody202 [94.254.***.***] dodano: 12.03.2019, 10:57 #25
Każda płyta metalliki jest warta uwagi. Natomiast moimi ulubionymi są pierwsze cztery. Zwykle na starych płytach jest zarejestrowany ten młodzieńczy bunt, którego brakuje na późniejszych wydawnictwach. A przecież metal czy tam rock to muzyka buntu.