terazmuzyka.pl
Film / serial 573V  
mg | 31 stycznia 2019
3

„Doktor Sen” – kontynuacja kultowego „Lśnienia” z nową datą premiery

„Doktor Sen” to kontynuacja przygód głównych bohaterów „Lśnienia”, która doczeka się filmowej adaptacji. Data jej premiery właśnie została zmieniona.

Lśnienie” („The Shining”) to jedna z najsłynniejszych powieści mistrza grozy, Stephena Kinga, która w 1980 roku doczekała się słynnej filmowej adaptacji w reżyserii Stanleya Kubricka Jackiem Nicholsonem w roli głównej. Mimo że początkowo film spotkał się z chłodnym przyjęciem i zdobył dwie nominacje do Złotych Malin za najgorszą reżyserię i najgorszą rolę żeńską, szybko okrzyknięty został jednym z klasycznych dokonań kina grozy. Czy jego sequel ma szansę na podobny sukces?

Stephen King wrócił do bohaterów „Lśnienia” w wydanej w 2013 roku powieści „Doktor Sen” („Doctor Sleep”), w której śledzimy losy, teraz już dorosłego, Danny’ego Torrance’a, obdarzonego nadprzyrodzonymi zdolnościami mężczyzny.

Przeczytaj też: Polar - recenzja najnowszego filmu od Netflixa.

Studio Warner Bros. ogłosiło na początku ubiegłego roku, że ruszyły prace nad filmową adaptacją powieści. Jej reżyserem jest Mike Flanagan, znany z horrorów „Oculus”, „Ouija: Origin of Evil” i, także opartego na prozie Kinga, Gerald's Game”, a produkcją zajmą się Trevor Macy i Jon Berg. W rolach głównych zobaczymy Ewana McGregora, Rebeccę Ferguson i Jacoba Tremblaya.

W pierwszych doniesieniach informowano, że film trafi do kin we wrześniu 2019 roku, później natomiast była mowa o styczniu 2020 roku. Doszło do kolejnej, podobno ostatecznej już zmiany – film ma pojawić się w kinach 8 listopada tego roku.

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Ewa dodano: 31.01.2019, 18:22 #1
Lśnienie uwielbiam, ciekawe jak wyjdzie kontynuacja
Wielki fan [37.47.***.***] dodano: 03.02.2019, 18:30 #2
Super, muszę zatem dokończyć lekturę do tego czasu, przerwaną znurzeniem...
Dog [5.226.***.***] dodano: 08.02.2019, 10:58 #3
Lśnienie klasyk...Doktor Sen czytałem - MEGA już czekam co z tego wyjdzie.
Zobacz także
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group