terazmuzyka.pl
Pitbulek 3962V  
mg | 17 stycznia 2018
1

Dolores O'Riordan (The Cranberries) cierpiała na depresję

Wciąż nie znamy oficjalnej przyczyny śmierci Dolores O’Riordan, której ciało znaleziono dwa dni temu w londyńskim hotelu. Czy wokalistka popełniła samobójstwo?

To pytanie zadają sobie fani twórczości zespołu The Cranberries, którzy nie potrafią pogodzić się z odejściem Dolores O’Riordan, 46-letniej wokalistki. Przypomnijmy, że jej ciało znalazła 15 stycznia pokojówka w jednym z londyńskich hoteli.

YouTube zbanował teledysk amerykańskiego zespołu metalowego

Do sprawy odniosła się policja, która poinformowała, iż po przybyciu na miejsce policjanci znaleźli ciało 46-letniej kobiety i stwierdzili jej zgon. Rzecz działa się o 9:05 czasu miejscowego. Sprawą zajął się koroner i to on ustali przyczynę śmierci artystki. Policja podała jedynie, że sprawie nie towarzyszyły żadne podejrzane okoliczności, wykluczono również udział osób trzecich.

Portal TMZ zacytował natomiast jednego z przyjaciół Dolores O’Riordan, który przypomniał, że wokalistka od lat zmagała się z wieloma problemami:

Dolores próbowała przedawkować leki w 2013 roku – mówiła wówczas, że cierpi na depresję i załamanie psychiczne po tym, jak zdiagnozowano u niej chorobę afektywną dwubiegunową. Uważała, że niektóre z jej dolegliwości wynikają z faktu, iż w dzieciństwie była molestowana.

Dodatkowym problemem, który również wpływał na funkcjonowanie artystki był poważny problem z plecami – o tym również wspominali jej przyjaciele. To właśnie z tego powodu The Cranberries zostali zmuszeni do odwołania kilku koncertów. Wiadomo, że Dolores O’Riordan musiała radzić sobie z ogromnym bólem.


Dolores Mary Eileen O'Riordan urodziła się 6 września 1971 roku w irlandzkim mieście Limerick. W 1990 roku stanęła na czele zespołu The Cranberries, z którym zadebiutowała trzy lata później albumem „Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We?”. Płyta dotarła na szczyt irlandzkiej i brytyjskiej listy przebojów. Prawdziwy sukces nadszedł jednak dopiero z wydaną w 1994 roku płytą „No Need To Argue”, która osiągnęła multiplatynowe nakłady na całym świecie i przyniosła takie przeboje jak „Zombie” i „Ode To My Family”.

Grupa odnosiła sukcesy przez całe lata 90., jednak w 2003 roku ogłosiła zawieszenie działalności. Dolores wydała dwa solowe albumy („Are You Listening?” z 2007 i „No Baggage” z 2009), po czym powróciła do reaktywowanej grupy. Od tamtej pory The Cranberries wydali jeszcze dwie płyty: „Roses” ukazała się w 2012 roku, „Something Else” w marcu 2017.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Martinez [37.47.***.***] dodano: 18.01.2018, 22:33 #1
Jestem pewien ze przedawkowala. Oficjalnie podadzą atak serca.
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group