terazmuzyka.pl
Newsy 194V  
szy | 9 sierpnia 2018
0

Drake pobił kolejny rekord. Niesamowity wynik kanadyjskiego rapera!

Raper Drake, który pod koniec czerwca tego roku udostępnił w serwisach streamingowych nową, studyjną płytę, po raz kolejny wykręcił niesamowity wynik i ustanowił nowy rekord. 

29 czerwca swoją premierę - w wersji elektronicznej - miał piąty krążek kanadyjskiego artysty zatytułowany „Scorpion”, na którym znalazło się aż 25 utworów. Nikogo to nie zdziwiło, że spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony fanów. Mało kto jednak przewidział, że Drake będzie w tym roku bił rekord za rekordem. Kanadyjski raper - ponownie - przeszedł do historii.

Universal Music Group, czyli wytwórnia rapera, oficjalnie poinformowała, że Drake został pierwszym artystą w historii, który przekroczył liczbę 50 miliardów odtworzeń w serwisach streamingowych.

Na sam koniec trzeba także wspomnieć, że „Scorpion” stał się pierwszym albumem, który w ciągu tygodnia od swojej premiery (czyli w rekordowym tempie) osiągnął ponad miliard odtworzeń na - wspomnianych wcześniej - platformach. Najnowsza płyta Kanadyjczyka znajduje się również piąty tydzień z rzędu na jedynce Billboardu.

Ponadto raper pobił długoletni rekord należący do legendarnej Wielkiej Czwórki z Liverpoolu. W pierwszej dziesiątce jednego z lipcowych notowań amerykańskiej listy Billboard Hot 100, tworzonej przez słynny muzyczny tygodnik, znalazło się bowiem aż siedem utworów z jego ostatniego albumu. Tym samym oznaczało to, że Drake pobił rekord należący do zespołu The Beatles, który w kwietniu 1964 roku umieścili w czołówce notowania „zaledwie” pięć kompozycji. 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 704V  
0

FBI zbada sprawę Ryana Adamsa. Artysta ma poważne problemy

rf | fot. 6tee-zeven | 16 lutego 2019
Newsy 554V  
Newsy 422V  
0

Syn Chestera Benningtona dołączył do zespołu ojca

rf | fot. User:Gansb | 14 lutego 2019
Newsy 571V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group