terazmuzyka.pl
Koncerty 1437V  
rf | 11 września 2019
0

Dream Theater powraca do Polski na specjalny koncert

Na początku przyszłego roku Dream Theater ponownie wystąpi w Polsce, tym razem świętować będzie rocznicę wyjątkowej płyty.

Dream Theater ogłosił daty przyszłorocznej trasy koncertowej, w ramach której będzie celebrował 20. rocznicę wydania płyty „Scenes From A Memory”. Grupa da specjalne koncerty pod hasłem „wieczór z”, podczas której będzie wykonywać utwory z tej płyty. Jeden z koncertów trasy odbędzie się w Polsce. Dream Theater wystąpi 16 lutego 2020 roku we wrocławskiej Hali Orbita. Bilety trafią do sprzedaży 13 września o godzinie 10.00.

Album „Metropolis Pt. 2: Scenes from a Memory” ukazał się w 1999 roku i należy do najpopularniejszych płyt Dream Theater.

Grupa Dream Theater często gości w Polsce. W 2015 roku grupa wystąpiła na Przystanku Woodstock. Tak ten koncert wspominał John Petrucci w „Teraz Rocku”:

Ta impreza miała Woodstock w nazwie? Bo wiesz, Yonderbarn jest położone bardzo blisko miejsca, gdzie odbywał się oryginalny Woodstock w 1969. A co do festiwalu w Polsce: pamiętam, co mówił James i absolutnie się z nim zgadzam. To miejsce jest niesamowite. To oczywiste, że nigdy nie graliśmy dla takiej publiczności, ale muszę powiedzieć, że zanim tam przyjechaliśmy, nie miałem nawet świadomości, że tak gigantyczny festiwal istnieje. To coś nierzeczywistego. Widziałem zdjęcia z lotu ptaka tłumu, który się tam zgromadził – tego się wprost nie da ogarnąć. A z Polską jesteśmy mocno związani od lat, czujemy się u was jak u siebie w domu. Mamy tu wielu przyjaciół, jest nawet orkiestra, Symphonic Theater Of Dreams, która nagrała nasze utwory i to dla nas bardzo wiele znaczy! Graliśmy u was wielokrotnie i zawsze z radością wracamy – wspaniali ludzie i pyszne jedzenie, uwielbiamy Polskę!

Ostatnio Dream Theater występował w Warszawie w ramach trzeciej edycji Prog In Park.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group