terazmuzyka.pl
Newsy 826V  
rf | 7 grudnia 2018
12

Dream Theater udostępnił nowy singel. Jest powrót do korzeni? [AUDIO]

Posłuchaj singla „Untethered Angel” zapowiadającego najnowszy album Dream Theater. Czy zespół rzeczywiście wraca do korzeni?

Untethered Angel” to tytuł piosenki otwierającej najnowszy album Dream Theater, zatytułowany „Distance Over Time”, a także pierwszy singel zwiastujący to wydawnictwo.

Prog In Park III: Szczegóły imprezy

Nowy album Dream Theater ukaże się 22 lutego 2019 roku pod tytułem „Distance Over Time”. Na płytę trafi 10 utworów, w tym jeden bonusowy. Grupa następnie wyruszy w trasę koncertową, która obejmie także Polskę – 13 lipca 2019 roku zespół będzie gwiazdą festiwalu Prog In Park III w Warszawie.

Poniżej natomiast możecie wysłuchać utworu „Untethered Angel”, który dostępny jest w serwisach streamingowych.

Oto lista utworów, jakie znajdą się na płycie „Distance Over Time”:

  1. Untethered Angel (6:14)
  2. Paralyzed (4:17)
  3. Fall Into the Light (7:04)
  4. Barstool Warrior (6:43)
  5. Room 137 (4:23)
  6. S2N (6:21)
  7. At Wit's End (9:20)
  8. Out of Reach (4:04)
  9. Pale Blue Dot (8:25)
  10. Viper King (4:00) (Bonus)

Klawiszowiec Jordan Rudess wyjawił, że nowy album bliższy będzie klasycznym dokonaniom Dream Theater:

Wracamy do korzeni, do sedna naszego brzmienia – będą krzykliwe organy Hammonda, zabójcze solówki, ostre riffy, masakrujące bębny i wszyscy będą moshować.

Dyskografię zespołu Dream Theater zamyka wydany w 2016 roku koncept album zatytułowany „The Astonishing”. Ostatnio zespół odbył trasę koncertową z okazji 25. rocznicy wydania przełomowej płyty „Images & Words”. Jak przyznaje gitarzysta grupy, trasa ta mocno zainspirowała ich w procesie komponowania nowych utworów, co pokrywa się z zacytowaną wyżej wypowiedzią Jordana Rudessa.

Komentarze (11)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
macio [178.43.***.***] dodano: 07.12.2018, 15:45 #1
Jak zwykle, syf, kiła i mogiła. Przerost formy nad treścią. Nie wiem kto tego słucha...
Pokaż odpowiedzi (1)
adam [188.146.***.***] dodano: 07.12.2018, 17:34 #3
Całkiem nieźle, czekam z ciekawością na całą płytę Uśmiech
TheDevilYouKnow [37.47.***.***] dodano: 07.12.2018, 19:32 #4
Bez szału. Dawno już zjedli swój ogon. Jestem z tym bandem od ponad 20 lat. Kiedyś intrygowali, coś zmieniali... teraz widać już nawet feelingu do fajnych melodii nie mają, liczy się tylko matematyka... ale i tak kupię, skoro wszystko wcześniejsze stoi na półce
Jja [195.99.***.***] dodano: 08.12.2018, 03:11 #5
Uwielbiam tych gości i też czekam na nowy album, choć od kilkunastu lat jest naprawdę kiepsko i mnie nie zaskakują to naprawdę im kibicuję, ale wygląda na to, że znów nie za bardzo to się będzie dało zjeść. Tylko porównać to z nowym kawałkiem Evergrey - a silent arc!!!
Drums [31.0.***.***] dodano: 08.12.2018, 14:06 #6
Dream theater, bez kevina moora i mike portnoya, to juz nie ,, dream theater,, to jest dream theater 2 , nie nagraja dobrego albumu,
karol [79.71.***.***] dodano: 08.12.2018, 16:45 #7
Szczerze? Jestem mega zaskoczony swoją pozytywną rekacją. Pierwszy raz od odejścia Mike'a Portnoya ich nowa muzyka przykuła moją uwagę. Do tej pory wg mnie to było ciągłe odgrzewanie kotletów. To też w sumie nie wnosi nic nowego, ale słucha się z przyjemnością, przypomina mi kawałki z Octavarium.
karol dodano: 08.12.2018, 16:46 #8
Szczerze? Jestem mega zaskoczony swoją pozytywną rekacją. Pierwszy raz od odejścia Mike'a Portnoya ich nowa muzyka przykuła moją uwagę. Do tej pory wg mnie to było ciągłe odgrzewanie kotletów. To też w sumie nie wnosi nic nowego, ale słucha się z przyjemnością, przypomina mi kawałki z Octavarium.
Cookie13 dodano: 08.12.2018, 19:16 #9
Jedyny postęp jaki dostrzegam, to przyrost masy mięśniowej Pettrucciego; wygląda niczym nasterydowany Hagrid.
Poza tym przepitolony, niestrawny kloc, z rzewną melodią w refrenie i - jak zawsze ostatnio - zawodzeniem La Brie, które trudno zdzierżyć. Będę bronił płyt tego zespołu wydanych w latach 90., ale to co robią od kiedy coraz mocniej zaczął dochodzić do głosu Rudess z tymi swoimi neoklasycznymi ambicjami niespełnionego muzyka orkiestry, to jest groteska.
Bez cienia wątpliwości jeden z najbardziej spektakularnych muzycznych upadków ever. Aż dziw bierze, że są aż tak mało samokrytyczni, żeby wydawać tak koszmarne płyty, jak ostatnia The Astonishing.
Przynajmniej jest pretekst, żeby co dwa lata wyruszyć w trasę i zarobić parę dukatów.
kadakrystian dodano: 09.12.2018, 13:48 #10
Już dawno temu mogli coś więcej osiągnąć, trzeba tylko pozbyć się wokalisty. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 09.12.2018, 13:51