terazmuzyka.pl
Newsy 3473V  
rf | 9 września 2017
9

Duff McKagan (Guns N' Roses): Nie oceniam Chrisa Cornella, też miałem depresję

Basista Guns N’ Roses, Duff McKagan przyznał, że śmierć Chrisa Cornella była dla niego szokiem, ale nie zamierza go oceniać.

Samobójstwo Chrisa Cornella mocno wstrząsnęło Duffem McKaganem, który aktualnie gra trasę z Guns N’ Roses, jednak basista przyznał, że nie będzie oceniał kolegi, gdyż sam zmagał się z depresją.

Stone Temple Pilots będzie kontynuował działalność

W wywiadzie dla Chrisa Jericho, Duff McKagan wspominał Chrisa Cornella, gdyż obaj spędzili ze sobą dużo czasu.

Moja córka Mae i córka Chrisa Lily urodziły się w odstępie kilku tygodni. Razem z żoną mieszkaliśmy w Seattle, więc nasze żony były w tym samym czasie w ciąży, a kiedy urodziły się dziewczynki, spędzaliśmy dużo czasu. Zespoły Audioslave i Velvet Revolver powstały w tym samym czasie, więc koncertowaliśmy razem.

Przy okazji Duff przyznał, że sam miał problemy psychiczne.

W ciągu ostatnich siedmiu, ośmiu lat miałem epizody depresji. Pojawiały się znikąd. Od kiedy skończyłem 16 lat miałem napady paniki, a mówią, że to zwiastun depresji. Powtarzałem sobie, że nie mam depresji, miewam tylko napady paniki i nauczyłem się sobie z nimi radzić. Gdy miałem 20 lat zdałem sobie sprawę, że wbrew temu, co mi się wydaje, nie umrę od napadu paniki.

Jakieś pięć lat temu byłem z żoną w kinie i poczułem, jakby moje siedzenie się zapadło. Rozejrzałem się, myśląc, że coś się stało, że doszło do trzęsienia ziemi, ale nie. Miałem po prostu napad depresji. Nie mogłem tak dalej żyć. Wyszliśmy z kina, cały się trzęsłem. Trudno to opisać. Żona zawiozła mnie do domu. W końcu minęło, ale później jeszcze kilka razy mi się przytrafiło.

Duff McKagan odniósł się następnie do śmierci Chestera Benningtona i Chrisa Cornella.

Byłem uzależniony od alkoholu i narkotyków. Przeszedłem przez to wszystko. Nie mi więc ich oceniać. Jeśli wchodzi w to depresja, to poważna sprawa, rozumiem to. Nie możesz oddychać, nie możesz jeść, nie możesz... twoje ciało odmawia ci posłuszeństwa. Nie masz nad nim kontroli. Jestem silnym gościem. Myślę pozytywnie, ćwiczę sztuki walki, potrafię sobie poradzić z problemami. Mogę być ojcem, robić inne rzeczy, które uwielbiam. Ale kiedy miałem depresję, nie byłem w stanie nic zrobić.

Duff McKagan będzie koncertował z Guns N’ Roses do końca listopada. Następnie Guns N’ Roses zamierzają sobie zrobić przerwę od sceny, nie wiadomo jednak czy muzycy powrócą do studia nagrać nowy album. Jeśli by tak się stało, byłby to pierwszy album Guns N’ Roses, na którym zagrają Slash i Duff od czasu „The Spaghetti Incident?” z 1993 roku.

Komentarze (9)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
flake9 dodano: 09.09.2017, 22:59 #1
Jego wyznania brzmią mało wiarygodnie. Brzmią raczej jakby chciał się podczepić pod jakiś trend.
Pokaż odpowiedzi (2)
Lemmysomemoney dodano: 10.09.2017, 12:00 #4
Dragi + alk + groupies + stres => depresja, prędzej, czy później.
Berni [83.26.***.***] dodano: 10.09.2017, 19:05 #5
co mają dragi i groupies to depresji? ja nie ćpam a mam depresję,moja sąsiadka urodziła i miała depresję,The Rolling Stones mieli groupie,ćpali a jakoś nadal żyją i nikt depresji nie miał żeby się zabijać,depresja nie jest od narkotyków czy alkoholu tylko od psychiki danej osoby,tu chodzi o uczucia,a nie ile ktoś wypije alkoholu i ile lasek będzie miał w pobliżu,Lemmy jakoś się nie zabił,Ozzy nadal żyje.Dziwne? Nie, bo wszystko zależy od genów,psychiki danej osoby a nie używek,ok czasami od tego też można się czegoś nabawić,ale nie zwalałbym całkowitej winy na używki,a im więcej dziewczyn w pobliżu tym większy powód do dumy a nie depresji,to tyle bo mam dość wyczytywania tych krucjat przeciwko używkom,a na koniec proponuję zmienić nazwę teraz rock na Teraz Depresja.
Pokaż odpowiedzi (1)
jerry.pl dodano: 11.09.2017, 08:45 #7
Dzisiaj wszyscy mają depresję i każde osobiste problemy można na nią zrzucić.
Psss [94.254.***.***] dodano: 11.09.2017, 08:52 #8
Czytałem autobiografię Duffa. Ten facet ma naprawdę szczęście że nadal żyje.
Pokaż odpowiedzi (1)
Komentarze (9 opinii) Skomentuj
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group