terazmuzyka.pl
Newsy 1086V  
rf | 6 grudnia 2018
0

Duff McKagan (Guns N' Roses) wyda solową płytę

Basista Guns N’ Roses kończy prace nad solowym albumem. Płyta, która ukaże się w 2019 roku ma nawiązywać do jego książki.

Duff McKagan wyjawił, że kończy prace nad solowym albumem, które rozpoczął w marcu tego roku i które trwały w przerwach między koncertami Guns N’ Roses.

Członkowie Black Sabbath i Guns N' Roses w nowym projekcie

Płyta ma być tematyczną kontynuacją książki McKagana How To Be A Man (And Other Illusions)” z 2015 roku, a zainspirowała ją seria artykułów, które basista napisał na temat historycznych miejsc spotkanych podczas trasy z Gunsami:

Rozterki, gniew, lęk, zmieszanie i rozbicie, jakich doświadczyłem w ciągu ostatnich dwóch i pół roku, podróżując po naszym globie zrodziły piosenki, które przekazują moją prawdę. Prawdę, która, mam nadzieję, przemówi do nas wszystkich. Robię to dla moich córek. Robię to z miłości do miejsca, w którym dorastałem. Robię to, bo szczerze wierzę, że trzeba to powiedzieć właśnie teraz.

Duff McKagan pracuje nad płytą z producentem Shooterem Jenningsem.

Duff McKagan ma do tej pory na koncie tylko jeden solowy album – „Believe In Me” z 1993 roku (płyta „Beautiful Disease” planowana na 1999 rok nie została oficjalnie wydana). Ponadto basista udzielał się w różnych zespołach, w tym w Loaded, Velvet Revolver i Walking Papers, z którym drugą płytę – „WP2” – wydał na początku 2018 roku.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 284V  
Newsy 271V  
1

Neil Young zapowiedział nowy album z Crazy Horse

rf | fot. 6tee-zeven | 19 sierpnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group