terazmuzyka.pl
Pitbulek 1626V  
mg | 30 kwietnia 2019
1

Duff McKagan o Slashu (Guns N' Roses): Zatraca się w tym, co robi

Slash i Duff McKagan znają się od dziesiątek lat i wiedzą o sobie naprawdę dużo. Ten drugi postanowił szczerze opowiedzieć, czym dla jego przyjaciela jest granie na gitarze i jak wygląda to podczas tras Guns N’ Roses.

Niedawno Duff McKagan niezwykle wysoko ocenił umiejętności wokalne swojego kolegi z Guns N’ Roses, Axla Rose’a. Teraz natomiast postanowił skomentować styl pracy innego przyjaciela z zespołu, Slasha. Okazuje się, że legendarny gitarzysta ma w swoim życiu tylko jeden cel. Jaki? Oddajmy głos McKaganowi:

Wszystko, co robi przez całe dnie, to gra na gitarze. Wstaje, idzie na siłownie i zaczyna grać na gitarze, aż do koncertu, podczas którego... dalej gra. Czasem kompletnie zapomina o świecie. Mamy fragment podczas każdego koncertu, który należy do niego, gra solówkę. Zwykle zatraca się w tym, co robi. To najczystsza forma komunikacji.

- powiedział muzyk Guns N’ Roses. I kontynuował:

Usiądzie z tobą i pogada przez chwilę, ale nie jest zbyt wylewny. Komunikuje się grając na gitarze. Czasami ta jego solówka się ciągnie, ale ja nie chcę go zatrzymywać (...) Nieraz, gdy wyjdzie na scenę, gra przez 20-25 minut. Pozwalamy mu na to. Jest w stanie ponieść 50-tysięczny tłum, wziąć ich w podróż, której jest przewodnikiem.

Obecnie zespół Guns N’ Roses ma przerwę od koncertowania, a jego muzycy skupili się na solowych projektach. Co jednak ciekawe, od pewnego czasu pojawiają się plotki o nowej płycie, a coraz więcej wskazuje na to, że muzycy wejdą razem do studia. W wywiadzie dla radia „Futuro” potwierdził je gitarzysta Slash:

Do sierpnia będę grał z The Conspirators, a potem wrócę do Guns N’ Roses, który ma zaplanowaną krótką trasę w październiku. Dużo się mówi o nowej płycie, ale jak dotąd jeszcze nic nie zrobiliśmy. Po trasie jednak skupimy się na niej. W zależności od tego, jak potoczą się sprawy z Guns N’ Roses, za jakiś czas powrócą też The Conspirators. Już zacząłem pisać kawałki na nową płytę The Conspirators.

Niedawno basista Duff McKagan w wywiadzie dla „The Rich Ellen Show” powiedział:

Czy mogę powiedzieć coś nowego na temat płyty? Nie. Ale powiem, że wszystko toczy się bardzo pozytywnie. Ludzie to interesuje, co doskonale rozumiem. Ale podoba mi się aura tajemniczości tego zespołu, dlatego dochowam tajemnicy. Ale sprawy układają się bardzo pozytywnie... wręcz znakomicie.

Nie tak dawno temu w wywiadzie dla „Trunk Nation” Duff McKagan przyznał, że nowa płyta Guns N’ Roses może ukazać się już wkrótce.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
BJ [109.196.***.***] dodano: 30.04.2019, 21:35 #1
Tak,to widac, Slash zyje muzyką
Zobacz także
Pitbulek 664V  
0

Rob Zombie zaatakował kobietę na koncercie [WIDEO]

rf | fot. Eric Thirteen | 16 sierpnia 2019
Pitbulek 2896V  
24

Heavy metal służy zdrowiu. Tak wykazało badanie

rf | fot. Luka Knežević - Strika, EXIT Photo Team | 8 sierpnia 2019
Pitbulek 615V  
5

Robbie Williams żył w nawiedzonym domu i rozważał samobójstwo

rf | fot. Дмитрий Садовников | 12 lipca 2019
Pitbulek 1428V  
2

Kirk Hammett (Metallica) przyznał, że boi się horrorów

rf | | fot. Gage Skidmore | 9 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group