terazmuzyka.pl
Pitbulek 2053V  
rf | 9 sierpnia 2018
0

Dwóch mężczyzn uciekło z domu starców na Wacken? Prawda była zupełnie inna!

Kilka dni temu światowe media obiegła informacja, jakoby dwóch mężczyzn uciekło z domu starców na metalowy festiwal Wacken. Prawda okazała się jednak zupełnie inna.

Jak podawano, dwóch pensjonariuszy miało uciec z domu starców, by obejrzeć metalowy festiwal Wacken Open Air. Mieli oni zostać znalezieni na terenie festiwalu, skąd odesłano ich z powrotem do domu spokojnej starości. Ten barwny news okazał się jednak kaczką dziennikarską, a prawda jest zupełnie inna.

Dwóch mężczyzn uciekło z domu starców na metalowy festiwal

Jak podaje portal „Deutsche Welle”, powołując się na oświadczenie policji, prawda wyglądała inaczej. Dwóch mężczyzn było w wieku 58 i 59 lat i nie uciekło z domu spokojnej starości, ale z ośrodka dla umysłowo chorych. Udali się wprawdzie do miasta Wacken, jednak nic nie wskazuje na to, żeby zamierzali dostać się na festiwal. Znaleziono ich o godzinie 3 nad ranem na przystanku autobusowym, mocno odurzonych alkoholem.

Rzecznik policji w Itzehoe, Peter Brendt mówi:

Obaj mają problemy psychiczne. Obaj udali się do miasta Wacken, które znajduje się niedaleko miejsca, w którym odbywa się festiwal, gdzie spożywali alkohol. Prawdopodobnie spóźnili się na ostatni autobus do domu.

Policja zabrała ich do pobliskiego punktu medycznego, utworzonego na potrzeby festiwalu, skąd potem taksówka zabrała ich do ośrodka. Mężczyźni nie stawiali żadnego oporu.

Pierwsze gwiazdy Wacken 2019 ogłoszone

Tegoroczna edycja festiwalu Wacken Open Air dobiegła już końca, ale organizatorzy ogłosili pierwsze zespoły, które wystąpią na jubileuszowej, 30. edycji w 2019 roku. Są to: Airbourne, Avatar, Dark Funeral, Demons & Wizards, Krokus, Meshuggah, Parkway Drive, Powerworlf, Rose Tattoo, Sabaton i Within Temptation. Więcej gwiazd ma być ogłoszonych wkrótce.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Pitbulek 1763V  
Pitbulek 403V  
0

Perkusista Sigur Ros zaprzecza, by napastował seksualnie tancerkę

rf | fot. Bram Van Damme | 12 października 2018
Pitbulek 1047V  
0

Leonard Cohen: Ja jestem prawdziwym Kanye Westem

rf | fot. Roland Godefroy | 11 października 2018
Pitbulek 1060V  
0

System Of A Down chciał pójść w ślady Metalliki i zatrudnić psychologa

rf | fot. Frank Maddocks | 10 października 2018
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group