terazmuzyka.pl
Film / serial 236V  
mg | 29 maja 2020
1

„Dziewczyna z tatuażem” powróci jako serial Amazona

Losy Lisbeth Salander, głównej bohaterki książek Stiega Larssona, doczekają się kolejnej adaptacji. Tym razem serialowej.

Kryminały „Millennium” Stiega Larssona zyskały niesamowitą popularność w połowie pierwszej dekady XXI wieku. Było kwestią czasu, aż zostaną przeniesione na duży ekran. Najpierw był świetny film „Dziewczyna z tatuażem”, który pojawił się w 2011 roku, a później znacznie słabszy „Dziewczyna w sieci pająka”, który zadebiutował w 2018 roku.

Wydaje się, że w prozie Larssona drzemie znacznie większy potencjał, dlatego postanowili zainteresować się nim przedstawiciele platformy Amazon. Planują przygotować serial opowiadający losy Lisbeth Salander. Jak donosi serwis Variety, autorzy nie chcą tworzyć kontynuacji filmów, ale planują przygotować nowe, autorskie spojrzenie na postać i losy wspomnianej bohaterki.

Poza tym, że wraz z Amazonem nad produkcją współpracować będą Left Bank Pictures i Sony Pictures Television, nie mamy żadnych informacji dotyczących serialowej „Dziewczyny z tatuażem”.


REKLAMA

W sprzedaży jest już majowo-czerwcowy numer „Teraz Rocka”. Piszemy w nim między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[ZAMÓW TERAZ]

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Hellmann [37.30.***.***] dodano: 02.06.2020, 08:26 #1
Parę lat temu czytałem "Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet" i do dzisiaj żałuję kasy wydanej na tego gniota. Żałosne czytadło z płaskimi, papierowymi bohaterami, oparte na głupich lewicowych stereotypach i kliszach, napisane stylem tabloidowego pismaka. Jeśli ktoś chce poczytać naprawdę wartościową literaturę, niech sięgnie po książki Jonathana Littella, Michela Houellebecqa, Michela Fabera lub Iana McEwana (moja literacka Wielka Czwórka z ostatnich kilku lat).
Zobacz także
0

Jared Leto wystąpi w nowej części filmu „Tron”

rf | fot. Nicolas Genin | 9 lipca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group