terazmuzyka.pl
Newsy 492V  
mg | 5 grudnia 2019
2

Ed O’Brien (Radiohead) zapowiada solowy album. Posłuchaj singla „Brasil” [WIDEO]

Ed O’Brien znany z zespołu Radiohead singlem zapowiedział swój solowy album. Posłuchaj utworu pt. „Brasil”!

Ed O’Brien, gitarzysta Radiohead, opublikował kilka tygodni temu utwór „Santa Teresa”. Teraz przyszedł czas na pierwszy oficjalny singiel projektu EOB – bo pod takim szyldem muzyk występuje solo. Niemal 9-minutowy utwór „Brasil” jest już dostępny we wszystkich serwisach cyfrowych.

Do piosenki powstał również teledysk:

„Brasil”, skomponowane przez O’Briena, to epicki utwór , który zaczyna się jak ballada oparta niemal wyłącznie na głosie Eda, by przerodzić się w transowo pędzącą lokomotywę, z zapadającą w pamięci perkusją Omara Hakima oraz hipnotyzującą linią basu autorstwa kolegi Eda z zespołu, Colina Greenwooda.

Producentem singla jest Flood, który w „Brasil” udziela się muzycznie na klawiszach, za miks zaś odpowiada Alan Moulder. Inżynierią dźwięku zajął się Adam „Cecil” Bartlett, a na gitarze gra David Okumu. Do programowania sampli Ed zatrudnił Richie’ego Kennedy’ego.

Tak o swoim najnowszym utworze mówi sam Ed:

„Brasil” to stan umysłu, nie miejsce ani czas. (…) H.P. Lovecraft, Kubrick i Junji stworzyli jedne z moich ulubionych opowieści sci-fi. Jednak zawsze chciałem zreinterpretować ich przerażające wizje w coś bardziej poetyckiego i optymistycznego. Co, jeśli obce istoty pojawiłyby się na naszej planecie po to, by pomóc nam osiągnąć wyższy poziom egzystencji? A nie po to, by nas unicestwić? Co stałoby się, gdybyśmy dzielili się swoimi myślami, doświadczeniami i działaniami? Teoria, że ludzie to tak naprawdę jeden wielki pojedynczy organizm, zawsze mnie fascynowała. Możliwość eksplorowania tej wizji przez różne media i perspektywy oraz impresjonistyczne efekty wizualne znalazło swoją kulminację w „Brasil”.

Na początku 2020 roku poznamy oficjalny tytuł oraz datę premiery pierwszego albumu EOB. Nagrania rozpoczęły się jesienią 2017 i zakończyły na początku 2019. Poza wcześniej wymienionymi współpracownikami, na płycie gościnnie pojawią się Laura Marling, Adrian Utley, Nathan East oraz Glenn Kotche.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Piotr Grembowicz [156.17.***.***] dodano: 06.12.2019, 11:13 #1
Nudne to, ale i tak lepsze od R.
Pumpciuś [80.55.***.***] dodano: 06.12.2019, 13:19 #2
Prawdziwy men. Wielki playboy.
Zobacz także
Newsy 188V  
0

Will Carroll (Death Angel) informuje o stanie swojego zdrowia

rf | fot. Stefan Bollmann | 3 kwietnia 2020
Newsy 157V  
2

Alestorm opublikowali teledysk zapowiadający nowy album [WIDEO]

mg | fot. Elliot Vernon | 2 kwietnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group