terazmuzyka.pl
Newsy 2586V  
rf | 13 lutego 2018
7

Ed Sheeran odchodzi od muzyki pop

Ed Sheeran ogłosił, że jego nowa płyta nie będzie płytą popową.

Ed Sheeran należy do najpopularniejszych wykonawców ostatnich lat. Każdy z jego trzech albumów studyjnych rozszedł się w wielomilionowym nakładzie, docierając na szczyty list przebojów. Wokalista zapowiedział jednak, że zamierza zerwać z popem.

Ozzy Osbourne chce nagrać nową płytę

Wokalista w rozmowie z podcastem „George Ezra And Friends” wyjawił, że jego nowy album nie będzie popowy:

To niebezpieczne mieć karierę, która staje się coraz większa i większa, bo w pewnym momencie nastąpi upadek. Moja następna płyta nie będzie popowa, a to dlatego, że ludzie wychodzą z założenia, że kolejna płyta powinna być większa od poprzedniej i powinna sprzedawać się jeszcze lepiej. A jeśli nagram płytę, która nie będzie komercyjna, ale będę z niej zadowolony, fani się ucieszą, a świat popu wzruszy ramionami i powie „może następnym razem”.

Jeśli następny album rozejdzie się w nakładzie dwóch milionów, miliona albo pół miliona egzemplarzy nie będzie porażką, bo nie będę walczył o miejsca na listach przebojów. Nikt nie będzie mógł powiedzieć „ale wtopa”. Powiedzą: „robi, co chce robić”.

Wytwórni się to nie podoba. Zajebiście się nie podoba. Chce przebojowego, popowego albumu, ale myślę, że to zbyt niebezpieczne.

Jeszcze nie wiadomo, jaka będzie nowa płyta Eda Sheerana, ale wokalista zapewnia, że chciałby nagrać coś bardziej osobistego. Przyznał też, że bardzo inspiruje się Coldplay:

Całą moją karierę studiowałem Coldplay i oni są prawdziwymi geniuszami. Udowodnili to za sprawą „Ghost Stories” to był ich najbardziej artystyczny moment.

Ed Sheeran wystąpi w Polsce 11 i 12 sierpnia 2018 roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Bilety na oba koncerty wyprzedały się błyskawicznie.

Komentarze (7)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Vampirro dodano: 13.02.2018, 15:23 #1
Tylko w Teraz Rock informacje o filmach i gwiazdach muzyki pop, które nie chcą grać popu. Kiedyś to się podobno nazywało Tylko Rock...
Pokaż odpowiedzi (1)
maddog dodano: 13.02.2018, 15:35 #3
Jak tak dalej pójdzie to za rok nie będzie tutaj żadnych informacji na temat muzyki rockowej.
Rollo [5.172.***.***] dodano: 13.02.2018, 16:31 #4
Trochę mi ich żal, (mam na myśli Redakcję), ciężko uwierzyć że to elektroniczny odpowiednik czasopisma panów Weissa i Królikowskiego. Wiem jedno: papierowa wersja pisma MUSI upaść, jest to tylko kwestia czasu. Myślę że zdają sobie z tego sprawę i zmieniają profil pod nastoletniego czytelnika (dlatego strona wygląda jak wygląda) żeby przetrwać. Problem w tym że takich plotkarskich chłamów jest sporo, a tytuły i treści artykułów już się powtarzają na kilku innych "rockowych" portalach. Jak zwykle polskie kombinowanie na krótką metę.
mikrobas dodano: 13.02.2018, 22:21 #5
Nie ściemniaj,Edek. Doskonale wiesz,że miliony łykną wszystko co nagrasz tylko dlatego,że jest sygnowane twoim nazwiskiem. Słusznie czy nie,ale stałeś się popularny i-póki co-na zmianę tego stanu nie ma co liczyć. Na szczęście-póki co...
Jaroslaw [31.0.***.***] dodano: 13.02.2018, 22:22 #6
we have to make our customer as our fan...... powiedział pewien facet. ale to prawda, bo tylko w ten sposób można przetrwać. robić co swoje i przy tym pozostać. wychodzenie naprzeciw modom jest chwilowe, prowadzi do upadku, oznacza brak szacunku dla samych siebie. trzeba stworzyć swoją tożsamość by przetrwać, a korzyści przyjdą same. niestety ale na chwilę obecną strona teraz rock robi się totalnym chłamem. włączam radio, słyszę sheerana i mnie krew zalewa, nie trawie tego jęczenia i ckliwego płaczliwego tonu. wyłączam. droga redakcjo, nie interesują nas seriale albo ed sheeran. znajdziemy to na pudelku. my tu wchodzimy by od tego uciec
Lemmysomemoney dodano: 14.02.2018, 08:38 #7
XDDDDDDDDDDDDDDDDDD
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group