terazmuzyka.pl
Newsy 1736V  
mg | 13 września 2019
2

Eddie Money nie żyje. Muzyk miał 70 lat

W wieku 70 lat zmarł Eddie Money, cieszący się ogromną popularnością w latach 70. i 80. przedstawiciel tak zwanego rocka kalifornijskiego.

Wokalista i autor tekstów, przedstawiciel rocka kalifornijskiego – Eddie Money – nie żyje. Artysta zmarł w wieku 70 lat, a informację o jego odejściu przekazała rodzina:

Rodzina Money'ów ze smutkiem informuje, że Eddie odszedł dziś rano. Z ciężkim sercem żegnamy kochającego męża i ojca. Nie potrafimy wyobrazić sobie świata bez niego. Jesteśmy wdzięczni, że będzie żył wiecznie dzięki swojej muzyce

- możemy przeczytać w krótkim oświadczeniu.

Przyczyną śmierci Eddiego Money’a był nowotwór przełyku w czwartym stadium z przerzutami na inne narządy, między innymi wątrobę. Choroba została zdiagnozowany u artysty w ostatnim czasie, a rokowania – co oczywiste – nie były najlepsze. O raku Money poinformował fanów w czasie swojego programu „Real Money”, który emitowany był w telewizji AXS.

Eddie Money rozpoczął swoją muzyczną przygodę w latach 70. ubiegłego wieku. Przez pierwsze kilkanaście lat święcił ogromne sukcesy, które doprowadziły go na muzyczny szczyt. Był przedstawicielem tak zwanego rocka kalifornijskiego, a ma na swoim koncie takie kompozycje jak chociażby „Two Tickets to Paradise”, „Take Me Home Tonight” czy „I Wanna Go Back”.

Dyskografię muzyka zamyka opublikowany w tym roku album „Brand New Day”. Na swoim koncie miał kilkanaście wydawnictw, które jednak w ostatnim czasie pojawiały się stosunkowo rzadko. Na wspomnianą płytę fani Eddiego Money'a czekać musieli ponad dekadę.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Tomasz Machowski dodano: 14.09.2019, 11:15 #1
Świetny wokalista! I super płyty które nagrał. Szczególnie pierwsze 6. R. I. P.
Rock [37.47.***.***] dodano: 14.09.2019, 21:33 #2
Szkoda,numer Take Me Home Tonight swego czasu goscił w Polskich rozgłośniach radiowych i w TV
Zobacz także
Newsy 890V  
9

Radiowa Trójka ma nowego dyrektora

mg | fot. rofilp | 25 maja 2020
Newsy 1177V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group