terazmuzyka.pl
Film / serial 745V  
rf | 26 czerwca 2020
6

Edyta Bartosiewicz opowiada o ulubionych filmach science-fiction

Nowa płyta Edyty Bartosiewicz zdradza inspiracje twórczością science-fiction.

W maju ukazał się album „Ten moment” Edyty Bartosiewicz. W rozmowie dla „Teraz Rocka” artystka przyznała, że wśród bogatych inspiracji znalazła się też fantastyka naukowa. W wywiadzie przeprowadzonym przez Jordana Babulę opowiedziała o swoich ulubionych filmach tego nurtu.

Bartosiewicz mówi:

Lubię filmy, w których jest drugie dno, głębsze przesłanie. „2001: Odyseja kosmiczna” Stanleya Kubricka to dla mnie świętość, oglądałam go naprawdę wiele razy – spokojnie ponad sto. Zawiera wiele intrygujących symboli i ma ponadczasowy przekaz. Podobnie „Matrix”, jedynka, film wręcz filozoficzny, który jest megametaforą losu człowieka – jego rozwoju, indywidualizacji, integracji wewnętrznej. Takie filmy uwielbiam. Nie łapię się natomiast na filmy uchodzące za dobre, ale skupiające się głównie na efektach specjalnych. Wolę sobie obejrzeć materiały zarejestrowane przez NASA.

Cały wywiad z Edytą Bartosiewicz znajdziecie w lipcowym numerze „Teraz Rocka”, który jest już w sprzedaży. Piszemy w nim między innymi także o takich wykonawcach jak: Kazik, Morrissey, Within Temptation, Kansas, Trivium, Powerwolf, Bush, Mushroomhead, Kasia Lins i wielu innych.

Numer dostępny jest w kioskach, a także w sprzedaży internetowej.

[LIPCOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ]

Komentarze (6)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Swell [84.63.***.***] dodano: 26.06.2020, 17:20 #1
Dodałbym jeszcze oprócz wymienionych filmów Arrival ze znakomitym soundtrackiem nieżyjącego już J. Johanssona, Truman show z Jim Carrey 'em, kapitalny Fountain D. Aronofskiego, Inception Ch. Nolana,
Pokaż odpowiedzi (3)
the buckteria [83.11.***.***] dodano: 28.06.2020, 11:55 #5
Pani Edytko, proponuję z najnowszych dzieł obejrzeć serial "Devs".
Pokaż odpowiedzi (1)
Zobacz także
1

BAFTA podąży śladem Oscarów? Zapowiedziano zmiany w regulaminie

rf | fot. Przemysław Berliński | 25 września 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group