terazmuzyka.pl
Newsy 953V  
rf | fot. Wojtek Dobrogojski | 19 października 2018
0

Edyta Bartosiewicz powraca po kilkuletniej przerwie z nowym teledyskiem [WIDEO]

Edyta Bartosiewicz powróciła z pierwszym od czterech lat premierowym utworem. Obejrzyj teledysk do utworu „Lovesong”.

Edyta Bartosiewicz opublikowała nową piosenkę. Utwór zatytułowany jest „Lovesong” i jest pierwszym zwiastunem nadchodzącej płyty, nad którą pracuje artystka. „Lovesong” powstał we współpracy ze znanym tandemem producenckim: Sławkiem „Dżabim” Leniartem i Bodkiem Pezdą. Realizował Piotr Taraszkiewicz, a masterował Brian Lucey.

Poniżej możecie zapoznać się z teledyskiem do utworu „Lovesong”.

Poprzednia płyta Bartosiewicz z premierowym materiałem ukazała się w 2013 roku pod tytułem „Renovatio”. Rok później ukazał się album „Love & More” zawierający reedycję debiutanckiej płyty artystki, kilka nagrań wcześniej niepublikowanych i premierowych.

Bartosiewicz rozpoczęła swoją karierę pod koniec lat 80. w zespole Staff, który zmienił później nazwę na Holloee Poloy, z którym nagrała album „The Big Beat” (1990). W 1992 roku wydała debiutancki album „Love”, który szybko uzyskał status złotej płyty. Lata 90. okazały się okresem największej popularności artystki, jej albumy „Sen” (1994), „Szok’n’Show” (1995) i „Dziecko” (1997) rozeszły się w multiplatynowych nakładach, a pochodzące z nich piosenki „Sen”, „Szał”, „Ostatni”, „Jenny” i „Skłamałam” zdominowały polskie listy przebojów.

W 1998 roku ukazał się album „Wodospady”, a później artystka usunęła się na wiele lat w cień, choć czasami przypominała o sobie, na przykład utworem „Niewinność” w 2002 roku czy duetem z Krzysztofem Krawczykiem w piosence „Trudno tak”. Edyta Bartosiewicz gościnnie występowała też na płytach innych artystów, w tym Acid Drinkers („Seek And Destroy”), Hey („Moja i twoja nadzieja"), Closterkeller („Cisza w moim domu”) i Kazik („Cztery pokoje”). Artystka zdobyła pięć Fryderyków: najlepsza wokalistka 1994, najlepszy album („Sen”, „Szok’n’Show”, „Dziecko”) i najlepszy utwór („Trudno tak”). W plebiscycie „Tylko Rocka” została uznana najlepszą wokalistą 1994 roku.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 167V  
Newsy 277V  
0

Bokassa, zespół grający w trasie z Metallicą, zapowiedział nowy album [WIDEO]

mg | fot. Thomas Stavø Johnstone | 24 kwietnia 2019
Newsy 1008V  
0

Kortez zapowiada nowe wydawnictwo

rf | fot. Facebook | 24 kwietnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group