terazmuzyka.pl
Newsy 408V  
rf | 8 października 2019
1

Elton John sparodiował „Imagine” Johna Lennona

Elton John wyjawił, że napisał parodię piosenki „Imagine” Johna Lennona. Przeróbkę podarował swojemu przyjacielowi.

W latach 70. zarówno Elton John jak i John Lennon i Yoko Ono byli zakupoholikami. Elton postanowił więc sobie zażartować z tego faktu i sparodiować największy przebój Johna Lennona.

Elton John był o krok od śmierci

W autobiografii „Me” Elton John opowiada:

John i Yoko byli tak samo uzależnieni od zakupów jak ja. Różne apartamenty jakie posiadali w Dakocie wypełnione były bezcennymi dziełami sztuki, antykami i ubraniami. Pewnego razu wysłałem mu więc kartkę, w której sparodiowałem słowa „Imagine”: Imagine six apartments, it isn't hard to do, one is full of fur coats, another's full of shoes.

Elton John jest w trakcie pożegnalnej trasy koncertowej, która ma potrwać 2 lub 3 lata. Elton twierdzi, że zamierza zerwać z koncertowaniem, ale nie przestanie komponować:

Kończę z trasami, ale nie kończę z muzyką. Mam nadzieję, że będę tworzył więcej albumów i musicali. Mam nadzieję, że będę tworzył aż do śmierci.

Elton John nazywa się Reginald Kenneth Dwight rozpoczął karierę albumem „Empty Sky” w 1969 roku. Artysta w ciągu swojej kariery sprzedał ponad 300 milionów płyt na całym świecie. John zdobył m.in. sześć nagród Grammy, cztery Brit Awards czy Oscara. W 1994 roku został oficjalnie wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Diz [89.71.***.***] dodano: 08.10.2019, 17:25 #1
Mogę dopisać jeszcze linijkę. Imagine all the money you could have if not Yoko Ono. Ale to już tylko gdybanie.
Zobacz także
Newsy 529V  
1

Bob Kulick nie żyje

rf | 30 maja 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group