terazmuzyka.pl
Film / serial 360V  
szy | 23 kwietnia 2018
0

Elton John. Wiemy, kto zagra muzyka w filmowej biografii

W tym roku mają ruszyć zdjęcia do filmowej biografii Eltona Johna. Już wiadomo, kto w obrazie „Rocketman” zagra główną rolę.

Jak poinformował portal Deadline, wytwórnia Paramount Pictures dała zielone światło na rozpoczęcie zdjęć do filmu „Rocketman” (tytuł pochodzi od jednego z największych przebojów artysty). Mają się one rozpocząć tego lata. W Eltona Johna wcieli się natomiast Taron Egerton

Bono (U2) otrzymał nagrodę od byłego prezydenta USA

Aktor jest znany chociażby z serii „The Kingsman”. Walijczyk grał również w filmie „Eddie zwany orłem”, który wyreżyserował Dexter Fletcher, odpowiedzialny również za biografię Eltona Johna. Ponadto reżyser pracuje nad innym obrazem związanym z muzyką rockową - chodzi oczywiście o „Bohemian Rhapsody” dotyczący grupy Queen. Autorem scenariusza jest natomiast Lee Hall, a produkcją zajmują się: Matthew Vaughn, David Furnish oraz sam John.

Twórcy całości zapowiadają, że spróbują pokazać w „Rocketman” prawdziwe życie artysty, drogę do sławy - od czasu, kiedy uczęszczał do Royal Academy of Music aż do momentu, gdy stał się międzynarodową gwiazdą. 

Co ciekawe, Egerton będzie sam śpiewał w filmie „Rocketman”. Jak mówią osoby związane z projektem, walijski aktor robi to w sposób bardzo podobny do Johna - warto w tym momencie wspomnieć, że użyczał on głosu gorylowi Johnny'emu w animowanym filmie „Sing” i w jednej ze scen zmierzył się ze słynnym... „I'm Still Standing”. 

Przypomnijmy: Elton John ogłosił w styczniu, że wyrusza w pożegnalną trasę koncertową, zanim na dobre pożegna się ze sceną, która ma trwać trzy lata. Farewell Yellow Brick Road rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych. W ramach tej trasy artysta zagra 4 maja 2019 roku w Tauron Arenie w Krakowie.

Swoją decyzję argumentuje zmianą priorytetów życiowych. Zamiast podróżować po świecie woli spędzić więcej czasu ze swoim partnerem i rodziną.

Kończę z trasami, ale nie kończę z muzyką. Mam nadzieję, że będę tworzył więcej albumów i musicali. Mam nadzieję, że będę tworzył aż do śmierci. Ale przede wszystkim częściej będę zabierał dzieci na mecze.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
8

„Psy 3”. Znamy szczegóły i datę premiery filmu [FOTO]

rf | fot. Bartosz Mrozowski | 15 lipca 2019
8

Roger Waters wypuści do kin film koncertowy

rf | fot. Brennan Schnell | 11 lipca 2019
5

Quentin Tarantino rezygnuje z reżyserowania filmów

rf | fot. pinguino k | 5 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group