terazmuzyka.pl
Newsy 1027V  
rf | 24 stycznia 2018
1

Elton John ogłasza pożegnalną trasę

Elton John ogłosił, że rezygnuje z grania tras koncertowych. Zanim to zrobi, wyruszy jednak w pożegnalną trasę.

Elton John na specjalnej konferencji w Nowym Jorku poinformował, że rezygnuje z grania tras koncertowych. Zanim pożegna się ze sceną, wyruszy w 3-letnią trasę koncertową dookoła świata.

Slayer żegna się ze sceną w doborowym towarzystwie

Elton John argumentuje swoją decyzję zmianą priorytetów życiowych. Zamiast podróżować po świecie woli spędzić więcej czasu ze swoim partnerem i rodziną. Zapewnia jednak, że nie zaprzestanie pracy twórczej. „Chcę odejść z wielkim hukiem” – zapewnia.

Kończę z trasami, ale nie kończę z muzyką. Mam nadzieję, że będę tworzył więcej albumów i musicali. Mam nadzieję, że będę tworzył aż do śmierci. Ale przede wszystkim częściej będę zabierał dzieci na mecze.

Pożegnalna trasa koncertowa, zatytułowana Farewell Yellow Brick Road rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych. W ramach tej trasy Elton John zagra 4 maja 2019 roku w Tauron Arenie w Krakowie.

Elton John nazywa się Reginald Kenneth Dwight rozpoczął karierę albumem „Empty Sky” w 1969 roku. Sławę przyniósł mu jednak dopiero utwór „Your Song”, wydany na singlu i na płycie w 1970 roku. Zapoczątkował serię wielu przebojów i platynowych płyt. Artysta jako jeden z niewielu doczekał się hitów zarówno w latach 70., 80., 90., i w XXI wieku. Na świecie sprzedał ponad 300 milionów płyt i aktywnie działał przez cały czas. Oprócz własnych płyt nagrał też ścieżki dźwiękowe do takich filmów jak „Król lew”, nagrał też płytę z Leonem Russellem, a także album „Duets” z gościnnym udziałem między innymi George’a Michaela i Chrisa Rea.

Jego singel z nową wersją piosenki „Candle In The Wind”, wydany w 1997 roku po śmierci księżnej Diany do dziś pozostaje najlepiej sprzedającym się singlem w historii Wielkiej Brytanii, gdzie znalazł pięć milionów nabywców.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
warfiter00 dodano: 04.05.2019, 10:51 #1
Koncert Eltona Johna będzie na żywo tutaj: www.streamonline4k.pl/elton-john/
Zobacz także
Newsy 269V  
0

HBO pokaże galę Rock & Roll Hall Of Fame 2020

rf | fot. Derek Jensen | 9 lipca 2020
Newsy 116V  
0

Alestorm promują nowy album animowanym teledyskiem [WIDEO]

mg | fot. Elliot Vernon | 7 lipca 2020
Newsy 870V  
0

Roger Taylor bał się o zdrowie Briana Maya

rf | fot. Raph_PH | 7 lipca 2020
Newsy 500V  
3

Jeff Waters (Annihilator) wskazuje swojego gitarowego boga

rf | fot. Sven Mandel | 7 lipca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group