terazmuzyka.pl
Newsy 419V  
szy | 18 czerwca 2018
0

Eminem odpowiada dosadnie krytykom „strzałów” na swoich koncertach

Kilka dni temu Eminem został skrytykowany za swój występ podczas amerykańskiego festiwalu Bonnaroo. Raper, w trakcie swojego koncertu (jak to ma w swoim zwyczaju), użył efektu dźwiękowego przypominającego odgłosy strzałów. 

Przypomnijmy całą sytuację: Eminem był jedną z głównych gwiazd festiwalu muzycznego Bonnaroo Music and Arts. Podczas wykonywania utworu „Kill You” z głośników wydobyły się dźwięki, które imitowały strzały z broni palnej. Niektóre osoby wpadły wówczas w panikę, myśląc że są świadkami ataku terrorystycznego. Na muzyka - od razu - spadła ogromna fala krytyki.

Dream Theater w studiu nagraniowym

Całą sprawę, po kilku dniach, skomentował główny zainteresowany. W ramach występu podczas festiwalu Firefly na ekranie został wyświetlony specjalny komunikat, na którym można było przeczytać: 

Jeśli łatwo wystraszyć cię głośnymi dźwiękami lub obrażają cię wulgarne teksty, nie powinieneś tutaj być

- skwitował Eminem

 

Firefly.

Post udostępniony przez Paul Rosenberg (@rosenberg)

Po wspomnianym koncercie na Bonnaroo oświadczenie wydał managment rapera. Paul Rosenborg całą sprawę skomentował następująco:

Eminem korzysta z tego efektu, podobnie jak setki innych artystów, na swoich koncertach od ponad dziesięciu lat, włączając w to poprzedni festiwal w USA, nie budząc dotąd żadnego sprzeciwu.

Eminem promuje obecnie wydany w grudniu zeszłego roku studyjny album „Revival”. Jest to jego siódmy krążek z rzędu, który w Stanach Zjednoczonych dotarł na szczyt listy przebojów. Na płycie znalazł się m.in. utwór „Remind Me”, który wykorzystuje sample przeboju „I Love Rock And Roll” The Arrows z 1975 roku, który najlepiej znany jest z młodszej o siedem lat wersji Joan Jett & the Blackhearts. Na „Revival” pojawił się także utwór „In Your Head”, oparty na „Zombie” The Cranberries.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 967V  
1

Najlepiej sprzedające się albumy 2018 [LISTA]

rf | fot. Marco Verch | 18 marca 2019
Newsy 278V  
1

Beastie Boys powrócą na scenę

rf | 18 marca 2019
Newsy 1281V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group