terazmuzyka.pl
Newsy 1459V  
rf | 23 września 2017
0

Eric Eycke (ex-Corrosion Of Conformity) nie żyje

Zespół Corrosion Of Conformity poinformował o śmierci swojego byłego wokalisty, Erica Eycke’a.

Eric Eycke śpiewał w Corrosion Of Conformity w latach 1983-1984 i wystąpił na debiutanckiej płycie „Eye For An Eye” (1984).

Jay-Z w hołdzie Chesterowi Benningtonowi

Grupa napisała w oficjalnym oświadczeniu:

Ze smutkiem dowiedzieliśmy się o odejściu niegdysiejszego wokalisty COC, Erica Eycke’a, którego szeroka wiedza muzyczna ukształtowała wczesną osobowość zespołu, a którego energia bije z naszego pierwszego albumu ery hardcore’owej „Eye For An Eye”. Wciąż nie potrafimy w to uwierzyć. Podróżowaliśmy z nim gównianym vanem, rozsadzając wspólnie sceny i próbując dorównać Bad Brains i Black Flag.

Przyczyna śmierci wokalisty nie jest znana, ale podobno niedługo przed śmiercią był hospitalizowany z powodu różnych dolegliwości.

Eye For An Eye” jest jedynym albumem Corrosion Of Conformity nagranym z Eycke’em, którego miejsce próbowali zastąpić Mike Dean, Simon Bob Sinister i Karl Agell. Później rolę wokalisty przejął gitarzysta Pepper Keenan.

Wiele lat później Eric Eycke przyznawał, że nie jest zadowolony z debiutanckiej płyty:

Mogła być znacznie lepsza. Reed czuł się jak dzieciak w sklepie ze słodyczami. Po godzinach przychodził do studia i miksował wszystko ponownie. Robiliśmy swoje, udawaliśmy się do domu o szóstej, a on wracał o siódmej i pracował do dziesiątej. Tak oto powstała ta płyta. Nie jestem z niej zadowolony, ale jest jaka jest. Jeśli ci się podoba to spoko.

Nie zachowało się niestety dużo materiału wizyjnego Corrosion Of Conformity z udziałem Erica. Poniżej możecie obejrzeć amatorską rejestrację jednego z koncertów z 1983 roku.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 181V  
0

Trupa Trupa opublikowała teledysk promujący nowy album

rf | fot. Michał Szlaga | 23 maja 2019
Newsy 642V  
9

Adam Lambert mówi, czy nagra z Queen płytę

rf | fot. DianaKat1 | 22 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group