terazmuzyka.pl
Newsy 2242V  
rf | 26 maja 2017
2

Europe z niezwykłym prezentem dla fanów

Zespół Europe w lipcu wyda koncertowy album ze specjalnego koncertu, upamiętniającego 30. rocznicę wydania płyty „The Final Countdown”.

12 listopada 2016 roku w londyńskim klubie Roundhouse zespół Europe świętował 30. rocznicę wydania płyty „The Final Countdown”. Zapis tego koncertu trafi na płytę CD i DVD.

Przeczytaj fragment nowej biografii Guns N’ Roses

Wydawnictwo „The Final Countdown 30th Anniversary Show - Live At The Roundhouse” ukaże się 21 lipca 2017 roku. Wokalista Europe, Joey Tempest, komentuje:

Co za wspaniała noc! Zagranie albumu „The Final Countdown” na żywo okazało się znacznie przyjemniejsze niż się spodziewaliśmy. Oprócz tego wykonaliśmy także cały album „War Of Kings”, przez co koncert był jednym z najbardziej niezapomnianych w naszej karierze.

The Final Countdown 30th Anniversary Show - Live At The Roundhouse” trafi do sklepów w następujących formatach:

  • DVD/2CD – cały koncert w dwóch formatach w rozkładanym digipacku z 24-stronicową książeczką
  • Blu-ray/2CD – cały koncert w dwóch formatach w rozkładanym digipacku z 24-stronicową książeczką
  • wydanie cyfrowe – tylko audio
  • 12-calowy boks, limitowany do 1000 egzemplarzy, dostępny od września. Blu-ray/2CD oraz podwójny, rozkładany winyl z wykonaniem płyty „The Final Countdown”. 40-stronicowa książka w twardej oprawie, replika chusty i laminowana wejściówka

Nowa płyta Europe w październiku

Na październik zapowiadana jest natomiast nowa płyta studyjna Europe. Grupa na początku maja zakończyła prace w londyńskim studiu Abbey Road.

Na oficjalnym profilu Facebook opublikowała komunikat:

PRZYJACIELE!

Właśnie zakończyliśmy nagrywanie w legendarnym studiu Abbey Road naszego nowego albumu!

Okazało się to znacznie bardziej ekscytujące niż się spodziewaliśmy. Atmosfera w studiu była wspaniała. Ekipa i sprzęt są nie z tej ziemi. Oczywiście nie mogliśmy się powstrzymać przed zabawą z zabytkowym sprzętem i niesamowitymi technikami nagraniowymi. Nasz producent Dave Cobb dodał naszym piosenkom skrzydeł, a Eddie Spear cudownie zadbał o realizację.

Premierę płyty planujemy na październik. Wcześniej usłyszycie jeden albo dwa nowe utwory. Przed premierą opublikujemy na naszym Facebooku także filmy i zdjęcia z nagrań. Tymczasem szykujemy się do trasy koncertowej w ramach „Electric Summer tour 2017”.

Szwedzki zespół Europe powstał w 1979 roku, a sławę przyniósł mu trzeci album „The Final Countdown” z 1986 roku z przebojowym utworem tytułowym. Na początku lat 90. grupa zawiesiła działalność, ale powróciła w XXI wieku. Od tamtej pory nagrała pięć studyjnych albumów, które cieszyły się dużym uznaniem. Ostatni z nich, „War Of Kings”, ukazał się w 2015 roku. Na czele zespołu od samego początku stoi wokalista Joey Tempest.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Pablos84 dodano: 26.05.2017, 10:20 #1
Ich ostatnia płyta była naprawdę świetna, choć (niestety) przeszła bez echa. Teraz naprawdę grają porządny hard rock. Posłuchajcie!
Wroobel [37.47.***.***] dodano: 27.05.2017, 10:22 #2
Zdecydowanie warto zapoznać się z ostatnimi płytami tej kapeli. Zresztą te z lat 80 też dają radę.
Mocno niedoceniany band
Zobacz także
Newsy 275V  
0

Joe Payne (eks Nile, Divine Heresy) nie żyje

rf | fot. Shadowgate | 25 stycznia 2020
Newsy 224V  
3

HammerFall zaprasza na koncerty w Polsce [WIDEO]

mg | fot. Robert Tüchi | 23 stycznia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group