terazmuzyka.pl
Newsy 2859V  
mg | fot. Paulina Grzybowska | 14 października 2019
2

Fani chcą uratować zasłużony klub muzyczny. Trwa zbiórka pieniędzy!

W skarżyskim Semaforze swoje pierwsze kroki stawiali muzycy z Happysad czy Nocnego Kochanka. Teraz klub ma zostać zamknięty, ale sprawy w swoje ręce postanowili wziąć jego miłośnicy.

Kilka tygodni temu klub Semafor, który mieści się w Skarżysku-Kamiennej, poinformował, że jesienne koncerty będą ostatnimi, jakie zostaną w nim zorganizowane. Niejasno tłumaczono się problemami finansowymi i organizacyjnymi. Miłośnicy tego zasłużonego miejsca, w którym pierwsze muzyczne kroki stawiali muzycy z Happysad czy Nocnego Kochanka, postanowili zareagować.

Uruchomiana została zbiórka w serwisie zrzutka.pl, gdzie ustanowiono cel w wysokości ponad 34 tysięcy złotych. Pieniądze mają zostać przeznaczone na pokrycie zobowiązań, a także wynajęcie prawników. Właściciele klubu Semafor borykają się bowiem z problemami finansowo-prawnymi. Właściciel budynku, Polskie Koleje Państwowe, wystawiły go na sprzedaż, jednocześnie obciążając prowadzących klub zbyt dużymi i niezgodnymi z umową kosztami.

W serwisie zrzutka.pl przeczytać możemy:

Dlatego prosimy Was o pomoc – razem na pewno damy radę – musimy uzbierać minimum 34250zł, żeby Semafor mógł przeciwstawić się wadliwemu, nieprzychylnemu systemowi i dalej działać. Wszyscy na pokład i POMAGAMY! Zapraszamy do grupy wsparcia dla SEMAFORA, możecie tam przekazać ciepłe słowa dla wspaniałych ludzi jakimi są Gosia i Michał, a przede wszystkim dowiedzieć się, jak można pomóc! Klub SEMAFOR – bo liczy się kultura!

Warto wspomnieć, że jest to inicjatywa fanów tego kultowego miejsca, a nie właścicieli. Ci przyznali nieoficjalnie, że problem istnieje, ale nie chcieli prosić nikogo o pomoc i wsparcie.

Poza wspomnianymi zespołami, które w Semaforze rozpoczynały swoją karierę, na deskach klubu przez kilkanaście ostatnich lat pojawiła się czołówka polskiego rocka. Klub był również współorganizatorem reaktywowanego w tym roku SKARfestu, z którego relację znajdziecie w najnowszym „Teraz Rocku” i na naszej stronie.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Mhroczy i Pszerarzajoncy [83.26.***.***] dodano: 14.10.2019, 18:50 #1
no to który "dobry" satanista da trochę na tacę, aby uratować klub?
felek [193.105.***.***] dodano: 15.10.2019, 20:11 #2
A wejściówki będą za darmo?
Zobacz także
Newsy 196V  
0

Coldplay opublikował dwa nowe klipy

rf | 21 listopada 2019
Newsy 675V  
2

Blindead odwołuje koncerty i zawiesza działalność

rf | fot. Krzysztof Winciorek | 20 listopada 2019
Newsy 971V  
Newsy 1626V  
9

Daron Malakian (SOAD): Mogłem zostać żołnierzem Saddama Husseina

rf | fot. Frank Maddocks | 20 listopada 2019
Newsy 183V  
0

The Killers zapowiedzieli nowy album – znamy pierwsze szczegóły

mg | fot. Anton Corbijn | 20 listopada 2019
Newsy 876V  
2

Eddie Van Halen trafił do szpitala z powodu leków na nowotwór

rf | fot. Laurence Faure (Blogueuse) | 19 listopada 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group