terazmuzyka.pl
Newsy 8605V  
mg | 31 sierpnia 2017
3

Fani Linkin Park odbierają sobie życie po śmierci Benningtona. Rodzina wokalisty reaguje

Śmierć Chestera Benningtona była dla niektórych fanów formacji Linkin Park tak ogromnym szokiem, że sami zaczęli dopuszczać do siebie myśli samobójcze, a nawet targnęli się na swoje życie.

Jak donosi The Pulse Of Radio, rodzina zmarłego kilka tygodni temu Chestera Benningtona chce wspomóc fanów zespołu Linkin Park, którzy nie są w stanie pogodzić się ze stratą swojego idola i coraz częściej dopuszczają do siebie myśli samobójcze. Rodzina chce powołać do życia organizację, która skupi się na pomocy tym ludziom – często niezwykle młodym.

Kabanos ujawnia szczegóły jubileuszowej trasy i płyty

Chodzi o wsparcie psychologiczne i podjęcie próby pomocy wszystkim, których śmierć wokalisty dotknęła i odcisnęła na nich swoje piętno. Rodzina podkreśla, że nie można dopuścić do świadomości młodych osób przekonania, że odebranie sobie życia jest jedynym wyjściem z trudnej sytuacji. Ważne jest uświadomienie, że ich idole – Chester Bennington czy Chris Cornell – nie są w tym konkretnym wypadku wzorami do naśladowania.

Nie wiadomo, kiedy organizacja zostanie powołana do życia. Najprawdopodobniej będzie to strona internetowa, gdzie będzie można anonimowo lub nie poprosić o pomoc lub wskazać osoby, które takiej pomocy mogą potrzebować. Projekt ma wspierać sztab specjalistów, w tym doświadczonych psychologów.

Po śmierci Chestera Benningtona na całym świecie odnotowano kilka samobójstw, które można powiązać z wydarzeniami z 20 lipca, kiedy wokalista odebrał sobie życie. Szczególnie przerażająco wygląda historia 15-letniego Argentyńczyka, który powiesił się na swoim pasku – dokładnie w taki samo sposób, jak wokalista Linkin Park. Śledczy znaleźli w telefonie nastolatka muzykę zespołu. 

Wspominamy Benningtona

Redakcyjne wspomnienie wokalisty Linkin Park możecie znaleźć w najnowszym wydaniu naszego miesięcznika, który wczoraj trafił do sprzedaży. Sporo miejsca poświęciliśmy także Rogerowi Watersowi, a także zespołom Foo Fighters i Queens of the Stone Age. Obszerny wywiad, w którym to Wy zadawaliście pytania, przeprowadziliśmy natomiast z Tymonem Tymańskim. Ponadto możecie poczytać o takich wykonawcach jak KultRed Hot Chili PeppersEvanescence czy The Doors.

Pismo możecie znaleźć również w naszym sklepie internetowym

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
The Black Joker [83.26.***.***] dodano: 31.08.2017, 20:18 #1
dobrze że nie jestem jego fanem,bo być może już bym wisiał sobie na paseczku...
Pokaż odpowiedzi (1)
Naprawde? [79.185.***.***] dodano: 01.09.2017, 17:32 #3
Naprawde istnieją tacy ludzie?
Nigdy nie zrozumiem takiego ślepego, chorego uwielbienia.
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group