terazmuzyka.pl
Pitbulek 3855V  
rf | 22 marca 2018
0

Fani Rammstein i Marilyn Manson są nieprzyjemni dla otoczenia?

Badanie profilów Facebook pokazało zależność między polubieniami a typem osobowości użytkownika.

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Stanford oraz Uniwersytecie Cambridge wykazały typy osobowości na podstawie polubień użytkowników na Facebooku.

Massive Attack usunął swoje konto z Facebooka

Uczeni przeanalizowali „lajki” ponad 70 tysięcy użytkowników, którzy wyrazili zgodę na udział w badaniu i zbadali zależność między polubionymi stronami artystów, zespołów muzycznych, filmów i innych rzeczy, a osobowością użytkownika.

Na tej podstawie podzielili badanych na kilka grup. I tak okazało się, że najbardziej otwarte są osoby, które lubią Toma Waitsa, Salvadora Dali, Björk oraz film „Mechaniczna pomarańcza”, a najbardziej zamknięte są osoby, które lubią Cheryl Cole, Luke’a Bryana i Jasona Aldeana.

Najmniej sumienne są osoby lubiące Bring Me The Horizon, Escape The Fate, a także grę Minecraft, natomiast najbardziej sumienne są osoby, które jako swoje hobby „polubiły” bieganie, gotowanie i podróżowanie.

Introwertycy lubią Nightwish, gry wideo i anime, z kolei osoby lubiące Marilyna Mansona, Rammstein, Placebo, Judas Priest i serial „Californication” są najmniej przyjemne dla otoczenia. Fani Placebo, Escape The Fate, Bring Me The Horizon, Marilyna Mansona i The Smith znaleźli się także w gronie największych neurotyków.

Twórcy badania twierdzą, że może ono z dużą dokładnością ustalić prawdopodobieństwo stosowania używek, sympatii politycznych i dbania o zdrowie fizyczne u badanych.

W ostatnich dniach poruszenie wywołała informacja, że firma Cambridge Analytica, która przeprowadzała podobne badania, zebrała prywatne informacje od 50 milionów użytkowników portalu, bez ich wiedzy i zgody.

Facebook wydał oświadczenie, jakoby udostępnianie informacji odbywało się za zgodą użytkowników, którzy wyrazili ją, instalując specjalną aplikację.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Pitbulek 2441V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group