terazmuzyka.pl
Koncerty 1395V  
szy I fot: ARC | 12 października 2017
1

Kultowy festiwal Odjazdy powraca do katowickiego Spodka

Festiwal Odjazdy powraca na koncertową mapę Polski. W połowie listopada odbędzie się kolejna jego edycja w katowickim Spodku. 

Po trwającej trzy lata przerwie do katowickiego Spodka powracają Odjazdy. Tegoroczna edycja odbędzie się 18 listopada, na dwóch scenach zaprezentuje się dziesięć zespołów, w tym Riverside czy Lao Che

Green Day zapowiada nowe wydawnictwo

Podczas nadchodzącej edycji zaprezentują się następujące zespoły: wspomniane Riverside i Lao Che, a także Kurws, Niechęć, Tymon Tymański i Krzysztof Trebunia-Tutka i młode gwiazdy polskiej muzyki alternatywnej - Hidden World, Lonker See, Piernikowski oraz 1988. Główną atrakcją będzie koncert formacji Pink Freud, która z okazji dziesiątej rocznicy wydania płyty zatytułowanej „Punk Freud”, na scenę zaprosi gości specjalnych, m.in. Roberta Brylewskiego i Tomasza Lipińskiego, czyli współtwórców pierwszej fali punk rocka w naszym kraju. Kompozycje z repertuaru Brygady Kryzys, Izraela, Tiltu i Armii zabrzmią tego wieczora w nowych, odświeżonych wersjach. 

Bilety w cenie 70 zł za miejsce na płycie oraz 99 zł za miejsce siedzące w sektorach można nabyć między innymi na stronie Ticketpro

Pierwsza edycja Odjazdów odbyła się w 1986 we wrocławskim klubie studenckim „Akant”, trzy lata później nastąpił przełom i od tamtej pory impreza co roku odbywała się w katowickim Spodku - na przestrzeni lat podczas Odjazdów, które stały się kultowym wydarzeniem, wystąpiły takie zespoły, jak Rammstein, Chumbawamba, Therapy?, The Young Gods czy Bloodhound Gang. Po edycji z 2000 roku festiwal został zawieszony, powrócił jedenaście lat później. Odbyły się trzy kolejne edycje, podczas których zaprezentowali się wyłącznie rodzimi artyści, i po raz kolejny Odjazdy zniknęły z koncertowej mapy naszego kraju. Tym razem, za sprawą More Music Agency oraz Miasta Katowice, impreza powraca. 

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Lemmysomemoney dodano: 12.10.2017, 19:00 #1
Szału nie ma, acz miło, że impreza powraca.
W Bydzi za te pieniądze wbijałbym bez wahania.
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group