terazmuzyka.pl
Koncerty 3002V  
rf | 1 sierpnia 2019
2

Festiwal Woodstock 50 został oficjalnie odwołany

Niedługo przed rozpoczęciem imprezy organizatorzy postanowili oficjalnie odwołać Festiwal Woodsock 50.

Woodstock 50 miał odbyć się w połowie sierpnia w 50. rocznicę oryginalnego festiwalu Woodstock, jednak organizatorzy napotykali na kolejne problemy.

Współorganizator festiwalu, Michael Lang, napisał w oświadczeniu:

Seria nieprzewidzianych trudności zmusiła nas do odwołania festiwalu, jaki sobie wymarzyliśmy, ze wspaniałym lineupem i społecznym zaangażowaniem, jakiego oczekiwaliśmy.

Kłopoty organizatorów zaczęły się już kilka miesięcy temu, gdy ze współpracy wycofała się firma Dentsu, odpowiedzialna za bukowanie artystów. Już wtedy w świat poszła informacja, że festiwal się nie odbędzie, jednak Michael Lang potem ją dementował, zapewniając, że zrobi wszystko, żeby festiwal się odbył.

Kontrakty zawarte z artystami przestały obowiązywać, z imprezy wycofali się między innymi John Fogerty i Jay-Z, zmianie uległo miejsce festiwalu. Miał się nie odbyć w stanie Nowy Jork, jak wcześniej planowano, tylko w Maryland.

Ostatnie plany mówiły o tym, że festiwal będzie darmowy, jednak wycofywały się z niego kolejne gwiazdy, w tym The Raconteurs. W końcu organizatorzy podjęli decyzję o oficjalnym odwołaniu festiwalu.

W pierwotnym założeniu na Woodstock 50 miały wystąpić takie gwiazdy jak The Killers, Santana, The Raconteurs, Robert Plant, John Fogerty, Greta Van Fleet, David Crosby, Rival Sons, Country Joe McDonald, Jay-Z, Imagine Dragons i Canned Heat.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Ginger Mięson [83.26.***.***] dodano: 01.08.2019, 12:21 #1
wspaniała wiadomość, brawo!!!
sunset_station dodano: 01.08.2019, 18:07 #2
Może i dobrze się stało... Zostawcie Titanica!
Zobacz także
Koncerty 285V  
2

Open'er Festival 2021 z kolejnymi gwiazdami w składzie

rf | fot. Iksnigo | 4 sierpnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group