terazmuzyka.pl
Newsy 998V  
rf | 11 października 2017
0

Fieldy (Korn) zapowiada wyjątkowy solowy album

Basista zespołu Korn, Fieldy, ujawnił pierwsze szczegóły swojego solowego albumu „Bassically”.

Album „BassicallyFieldy’ego ukaże się 17 listopada 2017 roku i będzie zawierać 17 utworów, w których główną rolę odgrywać będzie bas.

Zakaz moshowania na koncercie Slayera

O płycie, nad którą basista Korna pracował od kilku lat, opowiada:

To basowy album, który podsumowuje dziewięć lat nagrywania na trasie dźwięków różnych wyjątkowych i unikalnych basów. Projekt zawiera nagrania z garderoby, autokaru, hotelu i innych równie wyjątkowych co same gitary basowe miejsc. Jest to połączenie funku, fusion i rocka. Nie mogę się doczekać, aż zaprezentuję wam album.

Fani mogą zamawiać album w preorderze za pośrednictwem portalu Pledgemusic.com, wybierając jedną z wielu opcji. Najtańszą z nich jest pobranie albumu w wersji cyfrowej za 9.99 dolara (około 36 PLN), inne to między innymi płyta CD z koszulką i podpisanym plakatem. Najdroższa opcja zawiera gitarę basową Ibanez K5 firmowaną przez Fieldy’ego i trzeba zapłacić za nią 1200 dolarów (ok. 4364 PLN) plus koszty wysyłki. Liczba gitar jest ograniczona. Pod wspomnianym adresem można też wysłuchać fragmentów nowych utworów.

Oto utwory, które trafią na „Bassically”:

 1. Bass O Rama
 2. Charlie Brown
 3. Step Right Up
 4. Buck of Funk
 5. Basque K Cinco
 6. 15 String Exodus
 7. JD Fresh
 8. Zibba Zibop
 9. Check This Out
 10. Bass Invaders
 11. I Wuv Bass Mon
 12. 5 String Graffiti
 13. Dance Your Bass Off
 14. Give Me 5
 15. You Can Do It
 16. Mr. Bassmen
 17. Bass Age

Fieldy gra w zespole Korn od samego początku i jest w dużym stopniu odpowiedzialny za charakterystyczne brzmienie zespołu. W 2002 roku jako Fieldy’s Dreams wydał album „Rock'n Roll Gangster”, działa też w zespole StillWell, z którym nagrał dwie płyty. Na wiosnę 2017 roku okazało się, że Fieldy nie może wziąć udziału w trasie koncertowej Korn po Ameryce Południowej i tymczasowo zastąpił go Tye Trujillo – nastoletni syn Roberta Trujillo z zespołu Metallica.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group